Представники управління туризму та курортів Львівської ОВА долучилися до відеоконференції з некомерційною організацією Access Israel

«Думаю, що такий досвід знадобитися нашим членкиням, які багато волонтерять. Прагну, щоб налагоджені контакти приносили користь нашому суспільству», - наголосила голова комітету туризму та готельного бізнесу Світлана Мерзлова, яка від початку війни у партнерстві з Access Israel допомагала евакуйовувати із місць бойових дій людей з інвалідністю. Цією категорією осіб ізраїльська організація займається вже 22 роки і з радістю готова ділитися напрацюваннями зі світом.

Начальниця управління туризму та курортів Львівської ОВА Наталя Табака, яка теж взяла участь у відеоконференції, зазначила, що сфера гостинності в області дуже зацікавлена в тому аби переймати подібний досвід. «У найближчому майбутньому, зважаючи на обставини, буде зростати кількість людей з інвалідністю і туристична галузь, зокрема ресторани, готелі, курорти, мають мати підготовлену інфраструктуру та людські ресурси. Потрібно навчитися звично взаємодіяти із туристами з інвалідністю та надавати якісні послуги», - каже Наталя Табака.

Керівниця Access Israel Мішель Раймон погодилася на співпрацю у цьому напрямку та запропонувала проводити навчальні тренінги для працівників галузі, а також запросила керівницею управління та дотичних до питання взяти участь у конференції про доступність осіб з інвалідністю у галузі туризму та культурі, яка буде проходити цьогоріч в Ізраїлі з 9 по 12 вересня для подальшої співпраці

Слід зазначити, що для покращення життя людей з інвалідністю в Україні вже 16 років на Львівщині працює Західно-реабілітаційний центр НКСІУ.

«Спершу ми планували і налаштовувались, щоб наш центр був лише спортивний, але реабілітація людей, соціалізація і, скажемо так, входження людей в суспільство - дуже важлива складова для України. І після 2014 року, і у 2022 ми маємо дуже багато людей з інвалідністю, з травмами або з ампутаціями. Допомагати людям, які втратили своє здоров’я або можливості ввійти у суспільство і бути на рівних з усіма і надавати користь суспільству - це дуже важливо, це є наша місія. Ми займаємося підготовкою паралімпійських спортсменів. Поруч з паралімпійцями, у нас є люди, які розпочинають входження в життя з інвалідністю. І це дуже вдале і цікаве поєднання. Показуємо як можна бути успішними в житті попри інвалідність», - поділилася Наталія Рода, директорка Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ.

Представники Жіночої Ділової Палати України мали змогу ознайомитися з комплексом, а також під час поїздки на Турківщину відвідали готельні заклади у Розлучі та садибу господарів Комарницьких у Борині, де долучилися до приготування крафтового сиру та дегустували бойківські смаколики.

Захід організував комітет туризму та готельного бізнесу Жіночої Ділової Палати України.