Представники служб у справах дітей Львівщини та Одещини пройшли тренінг щодо реалізації ДІ -реформи

Упродовж літа представники служб у справах дітей територіальних громад Львівської та Одеської областей брали участь в онлайн тренінгу щодо  реформування системи інституційного догляду і виховання дітей.

Сьогодні  під час підсумкової зустрічі учасників тренінгової програми привітав заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Бучко.

“На сьогодні із завершенням процесу децентралізації продовжується формування важливої структури - служб у справах дітей територіальних громад. Тепер служби у справах дітей будуть реалізовувати державну політику захисту прав дітей на місцях, що своєю чергою вимагає знань та навичок в багатьох напрямках, наприклад це: роль сім’ї у задоволенні потреб дитини;  роль органу опіки та піклування у захисті прав дитини;  соціальний захист дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах; виявлення та ведення обліку дітей, які залишились без батьківського піклування та інше. У зв’язку з вищенаведеним з’явилась доцільна потреба у підвищенні кваліфікації представників служб у справах дітей органів місцевого самоврядування. Маю надію, що ці навчання допоможуть вам у майбутньому професійно працювати у напрямку інституційного догляду та виховання дітей”, - зазначив Юрій Бучко.

Також він подякував представниці  БФ «Вітрила дитинства» - Аллі Кіріяк, представниці БО «Львівська освітня фундація» - Маріанні Білик, виконавчому директору освітньої фундації – Мар’яні Кащак, залученим державним службовцям служб у справах дітей Одеської та Львівської облдержадміністрацій та іншим партнерам за плідну працю у підготовці комплексної тренінгової програми та реалізації проведених важливих навчань.

У межах тренінгової програми слухачі прослухали 6 тематичних модулів та отримали знання з питань:

- застосування нормативно-правової бази з питань захисту прав та найкращих інтересів дітей;

- форм та методів організації роботи у вирішенні питань соціального захисту дітей та організації роботи щодо запобігання бездоглядності і правопорушень серед них;

- організації роботи щодо соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах;

- здійснення контролю за дотриманням прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих під опікування;

- забезпечення додержання вимог законодавства щодо встановлення опіки та піклування над дітьми

- організація захисту житлових та майнових прав дітей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

- ведення роботи щодо запобігання жорстокому поводженню, протидії торгівлі дітьми,  забезпечувати соціальний захист постраждалих дітей.

Зазначимо, тренінг організували у межах Меморандуму про співпрацю та наміри» укладеного 7 квітня між службою у справах дітей Львівської облдержадміністрації та Благодійною організацією «Львівська освітня фундація» щодо виконання певних пунктів Національної стратегії з реалізації ДІ-реформи на 2017-2026 роки.

1 / 4
Переглядів: 1