Представники Львівщини взяти участь у ювілейному Світовому Конґресі Спілки Української Молоді у США

Наприкінці минулого тижня у місті Виппані у США відбувся ХХ Світовий Конґрес Спілки Української Молоді.

Це найвищий керівний орган СУМ, який збирається раз на 5 років для вирішення найважливіших питань діяльності Спілки та обрання її керівних органів. Тут підсумовують діяльність організації за період, що минув від дати проведення попереднього Конґресу, та окреслюють перспективи подальшого розвитку СУМ і пошук нових шляхів допомоги воюючій Україні.

Від попереднього Світового Конґресу цьогорічну подію віддаляють більш як 6 років, що пов’язано із запровадженими епідемічними обмеженнями через COVID-19, а згодом – із повномасштабним російським вторгненням в Україну.

Участь у конгресі взяли делегати з 12 країн світу, де діють офіційні представництва СУМ. Делегати з України від Львівської області — Наталія Терещенко, головний виховник Львівської обласної організації Спілки Української Молоді та заступник голови Крайової управи Спілки Української Молоді в Україні Анастасія Віль.

«ХХ Світовий Конгрес СУМ мав відбутися в Україні. Але у зв'язку з повномасштабною війною в терміновому порядку був перенесений в США. Наскрізною темою Конгресу була допомога і підтримка Україні», – зазначила Наталія Терещенко.

Голова Львівської ОВА Максим Козицький надіслав вітальний лист для учасників конгресу, в якому наголосив, що справа СУМ є доброю та необхідною. Організація розвивається, змінюється, у неї з’являються нові виклики відповідно до часу, але незмінним є пріоритет, закладений у головному гаслі СУМу – жити й працювати на славу Бога й України.

У межах роботи ХХ Світового Конґресу СУМ відбувся Благодійний вечір «Війна за незалежність». Учасники Конгресу зазначають — можливість обговорити наживо потреби й пріоритети допомоги для України під час неформального спілкування на заході була дуже цінною.

Також відбувся «тихий аукціон». На аукціоні була присутня сувенірна продукція від Львівської ОДА, зокрема значок герба Львівської області, пам'ятна медаль Євгена Коновальця та Маркіяна Шашкевича та інші. Гільзу з гармати від батальйону «Азов» тут, до прикладу, продали за 850$. Її придбав Роман з український діаспори. Планує використовувати її для того, аби ще наочніше розповідати про війну американцям. Загалом вдалось зібрати 10 136 доларів. Виручені на аукціоні кошти спрямують на сумівських фонд гуманітарної допомоги на підтримку захисників України.

Новообраний Голова Світової Управи Спілки Української Молоді Андрій Бігун чітко зазначив, що окрім своєї основної діяльності в організації, кожен член Спілки Української Молоді з різних кутків світу розуміє важливість допомоги і підтримки України і надалі буде працювати на це.

Переглядів: 0