Представник Омбудсмена розпочала моніторинговий візит у місця проживання ВПО на Львівщині

Сьогодні Ольга Алтуніна зустрілася із заступником начальника Львівської ОВА Іваном Собком.

Представниця Уповноваженого з прав громадян, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, представниця Омбудсмена України Ольга Алтуніна прибула на Львівщину з позаплановим візитом з метою моніторингу додержання в області прав внутрішньо переміщених осіб. Візит триватиме два дні – 27 і 28 жовтня. З приводу цього Ольга Алтуніна зустрілася із заступником начальника Львівської ОВА, зокрема, з питань соцзахисту, Іваном Собком та представниками профільного департаменту ОВА.

Ольга Алтуніна подякувала команді Львівської ОВА за допомогу і підтримку для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на Львівщині, і зазначила, що за результатами моніторингового візиту буде визначено першочергові потреби прихистків на Львівщині та разом з неурядовими організаціями напрацьовано механізми їх підтримки.

Як повідомив Іван Собко, проблемним питанням зараз залишається влаштування осіб похилого віку, людей з інвалідністю та психічними захворюваннями. Так, загалом у підвідомчих інтернатних установах департаменту соціального захисту населення Львівської ОВА (геріатричних, психоневрологічних, ЦСПД та дитячих будинках-інтернатах) перебувають 2327 осіб, з них 624 – ВПО, що потребують стороннього догляду, люди, що виїхали з евакуйованих установ та ті, які виїхали самотужки. Тому вже зараз у закладах соцзахисту на Львівщині розгорнули додаткових 620 місць та планують розгорнути ще 100 місць.

«Одним з найдієвіших способів збільшення житлового фонду шляхом ремонту наявних гуртожитків/закладів соціальної інфраструктури та переобладнання нежитлових приміщень на житлові є реновація житла. В облдержадміністрації спільно з громадами сформували базу закладів соціальної інфраструктури для їх перепрофілювання під довготривале проживання, яка налічує 248 об’єктів на загальну суму понад 3 млрд грн з можливістю створення понад 20 тисяч робочих місць.

Реновація житла для ВПО на Львівщині вже активно триває. Зараз в області діє Програма реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів, у межах якої заплановано відремонтувати 29 закладів у 22 територіальних громадах на загальну суму з обласного бюджету 199,5 млн грн та створити понад 3 тисячі місць для ВПО», - сказав Іван Собко.

За два дні Представниця омбудсмена України планує відвідати приблизно 10 локацій проживання ВПО на Львівщині (в тому числі заклади соцзахисту і місця проживання дітей з числа ВПО) та місць їх потенційного проживання. Окрім того, Ольга Алтуніна ознайомиться з роботою консультативно-координаційного центру для ВПО у Золочівському районі.

Зазначимо, що за час повномасштабної війни на Львівщині як ВПО зареєструвалися 255 714 осіб.

Переглядів: 3