Працівники обласного центру медицини катастроф проходять навчання з аеромедичної евакуації у Варшаві

У Польщі розпочалися навчання першої групи українських медиків з аеромедичної евакуації.

Серед них – і фахівці Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф.

Навчальний проєкт реалізується на базі Центру медичної  авіаційної служби у Варшаві. Навчання засновано на стандартах, що діють у Європейському Союзі.  Двосторонній обмін досвідом між українськими та польськими лікарями було започатковано завдяки ініціативі та домовленостям перших леді України та Польщі – Олени Зеленської та Агати Корнґаузер-Дуди.

Викладачі курсу – медичні інструктори та інструктори з льотної підготовки польського Центру медичної авіаційної служби, які працюють і щоденно навчають свій персонал за стандартами ЄС. Передбачається, що такі навчання пройдуть команди усіх обласних центрів ЕМД України. Їх пріоритетом є бездоганне опанування практичними навичками безпеки та евакуації потерпілих повітряним медичним транспортом.

Ці знання сприятимуть розбудові в Україні структур авіаційної служби екстреної медичної допомоги та інтеграції в єдиний аеромедичний простір ЄС.

Крім того, у межах двосторонньої співпраці у січні 2023 року заплановано провести навчання для п'яти команд регіональних опікових центрів України.

Переглядів: 0