Пожежні авто та швидкі передали благодійники для областей, де тривають активні бойові дії

4 пожежних авто та 12 швидких допомагатимуть рятувати життя та майно.

Сьогодні у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності відбулась передача пожежних автомобілів та автомобілів швидкої допомоги в межах ініціативи начальника Львівської ОВА Максима Козицького «1000 автомобілів свободи» та в рамках проєкту «Ukraine is calling» ДСНС та МОЗ України.

«Ukraine is calling» - це всесвітня кампанія зі збору коштів, започаткована люксембурзькою неприбутковою організацією Асоціацією українців у Люксембурзі LUkraine та партнерами.

Організатори акумулюють кошти, щоб купити більше сотні рятувальних автомобілів для України. Для цього демонструють зруйновану на війні техніку закордоном.

«Деякий час назад ми вивезли розстріляні швидкі та зірвану пожежну. Її поставили в центрі Люксембургу. В такий спосіб кажемо європейцям «Ukraine is calling» («Україна кличе»)»,- розповів  представник «LUkraine» в Україні Чен КІМ.

Як він зазначив кошти жертвували усі небайдужі, хто скільки міг. Це могли бути 10-50 євро, а також більш значні суми, які донатили компанії та місцеві органи влади Люксембургу.

Завдяки цим фінансам придбали 4 пожежних авто та 12 швидких, які вже сьогодні вирушать в області, де ведуться активні бойові дії. Зокрема у Харківську, Херсонську, Дніпропетровську, Миколаївську та Донецьку.

Як зазначили під час заходу з початку повномасштабного вторгнення в Україні ворог знищив понад півтори тисячі пожежно-рятувальної техніки та понад чотири сотні карет швидкої допомоги, і ці цифри зростають щодня.

«Машини швидкої допомоги поїдуть пріоритетно в ті регіони, які найбільш потерпають від обстрілів. Також ми говоримо проте, що часто мішенню ворога є заклади охорони здоров’я, пологові будинки, лікарні, а також бригади швидкої допомоги, які їдуть на виклики. Ресурси вичерпуються і поповнення автопарку і можливість бригаді швидкої екстреної медичної допомоги на автомобілі вчасно доїхати на виклик і врятувати життя є вкрай важливим», - зазначив директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис.

Надалі організатори ініціативи планують демонструвати знищені ворогом авто  у Брюсселі біля Європарламенту.

Переглядів: 0