Пожежні авто, спецодяг та каски: уряд Великої Британії передав ДСНС України техніку для виконання рятувальних робіт

Частина допомоги служитиме рятувальникам Львівщини, решта – поїде в інші області.

Сьогодні, 27 жовтня, уряд Великої Британії та Північної Ірландії передав рятувальникам Державної служби з надзвичайних ситуацій України гуманітарну допомогу у вигляді пожежних автомобілів та техніки, необхідної для виконання рятувальних робіт.

Йдеться про 9 пожежно-рятувальних автомобілів з пожежними драбинами, які допоможуть потрапити у будівлю заввишки до 15 метрів. Також вантаж містить інструменти для деблокування потерпілого внаслідок аварії. З-поміж іншого, шліфувальні машинки, гідравлічний циліндр, сумки з гідравлічними шлангами, різаки, гідравлічні ручні насоси, електричні генератори, мотопомпа для подачі води до місць, куди пожежний автомобіль не може під’їхати, пневматична подушка для підйому великогабаритних вантажів, а також спецодяг та каски.

«Україна вчергове отримує сучасну техніку для наших пожежних і рятувальних служб. Це надзвичайно важливо, адже що якіснішу ми матимемо техніку, то швидше будемо реагувати на будь-які виклики, пов’язані з порятунком життя. Велика Британія – це надійний партнер України з перших днів повномасштабної війни, про що свідчать кількість отриманих гуманітарних вантажів. Вже у березні ми отримали перший конвой з пожежними автівками, генераторами, цистернами, спеціальним спорядженням для рятувальної служби. Сьогодні це вже четвертий конвой», – розповіла заступниця міністра внутрішніх справ України Мері Акопян.

Уся техніка незабаром поїде до рятувальників ДСНС в ті регіони країни, де є найбільше навантаження і найбільше втрачається рятувальної техніки під час пожеж, обстрілів, розбору завалів.

«Львівщина стала логістичним майданчиком для перевезення різного роду гуманітарної допомоги для наших захисників, рятувальників та цивільного населення. Завдяки ефективній співпраці з урядом Великої Британії Україна знову отримала надзвичайно цінну техніку, здатну врятувати людські життя. З новою хвилею російської агресії, питання оснащення наших рятувальників набуло ще більшого значення, адже велика кількість амуніції та спорядження дуже швидко зношується і потребує в десятки разів швидшого оновлення ніж в мирні часи. Тому ця допомога є неоціненною», – зазначив начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

Це вже третій конвой допомоги від уряду Великої Британії та Північної Ірландії. Загалом Україна уже отримала 63 одиниці пожежно-рятувальної техніки на загальну суму близько 14 млн грн та пожежно-рятувальне спорядження вартістю близько 15 млн грн.

«Кожен автомобіль, кожне обладнання, кожний захисний костюм приносить користь не тільки рятувальникам, а й для нашої держави. Це дає можливість швидше реагувати на надзвичайні ситуації, коли відлік йде навіть не на хвилини, а на секунди. Якщо на певні секунди ми скоріше приїдемо та надамо допомогу, то зможемо врятувати найцінніше – життя. Це технічне переоснащення, яке відбувається завдяки нашим партнерам, завдяки Великій Британії, є надзвичайно важливим для нас, з огляду на те, що рятувальники ДСНС працюють пліч-о-пліч з ЗСУ», – наголосив начальник ГУ ДСНС України у Львівській області Юрій Кагітін.

Спеціальну пожежну техніку отримали від британської спільноти «FIRE AID UK».

«Перші конвої допомоги складалися з десятків пожежних автомобілів. Аби їх привезти в Україну, необхідна була чимала кількість водіїв. Британські пожежники одразу ж зголосилися на волонтерських засадах доставити цю техніку. Пригадую, як під час чергового відправлення, до мене підійшов чоловік, який родом був з Польщі. Він зізнався, що його батько – українець. Тож він захотів бодай якось долучитися до підтримки України. І таких історій безліч», – зауважила засновниця ГО з безпеки дорожнього руху «Impact» Оксана Романуха.