«Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології», – про роботу першого дня Національного форуму

Цьогоріч, 23 жовтня, розпочав роботу дводенний національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології».

Темою форуму є екологічно дружні технологічні рішення для місцевих громад щодо поводження з відходами.

До участі в роботі першого дня форуму долучився директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Руслан Гречаник.

Він зазначив, що для впровадження регіональних планів управління відходами, необхідно прийняти законопроєкт «Про управління відходами» та Порядку погодження і затвердження регіональних планів управління відходами.

Учасники форуму підтримали Руслана Гречаника, що для реалізації природоохоронних ініціатив і проєктів, та для сприяння залученню інвестицій у сферу перероблення відходів, необхідна муніципальна гарантія щодо реалізації екологічно дружніх, ресурсо- та енергоефективних технологій і створення відповідної тарифної політики в громадах.

Також одним з підсумків першого дня роботи форуму є те, що належне фінансування заходів з управління відходами на місцевому рівні можливе лише при внесенні зміни до Бюджетного кодексу України в частині відновлення нормативів розподілу коштів від сплати екологічного податку, які були до 2018 року, та збільшити надходження до спеціального фонду обласного бюджету, а саме: встановити такі нормативи розподілу коштів екологічного податку, у тому числі, за викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення.

Форум організований Всеукраїнською екологічною лігою за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування і Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

 

1 / 3
Showing image 1 of 3
Переглядів: 0