Постать Миколи Лемика вшанували «Мостом пам’яті»

Днями у департаменті освіти організували онлайн-вебінар «Міст пам’яті - Львів-Миргород», який приурочили до 80-ої річниці розстрілу Миколи Лемика.

Освітяни та учні Львівської, Запорізької та Полтавської областей вшанували пам’ять уродженця Львівщини Микола Лемика, який  за наказом Проводу ОУН в знак протесту проти штучного Голодомору в Україні вчинив атентат на начальника канцелярії і одночасно високопоставленого агента НКВС консульства СРСР у Львові.

До заходу також приєдналась Олександра Миськів із родини Лемика.

«Вшановуючи нашого земляка Миколу Лемика, ми вшановуємо мільйони українців, які загинули від Голодомору. Подібна політика Москви ніколи не міняється. Вона завжди нищила українців. У Литві є церква, збудована 1514 року князем Острозьким як символ перемоги над московським військом. З того часу минулого 500 років і агресія Московії ніяк не припиняється. Тому дякую нашим колегам із Полтавщини та Запоріжжя, що долучились до такої події, адже це єднає та гуртує на спільному шляху до утвердження нашої незалежності», - зазначив під час онлайн події директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.

Автор і дослідник біографії Миколи Лемика книги «Народжений для подвигу» Тарас Шах розповів про життєвий шлях молодого ОУНівця.

«Коли постала незалежна Україна треба було переписувати історію, бо героїчні сторінки і люди України, в період радянської окупації замовчувались. Коли виникла можливість читати раніше засекречені архіви, перш за все звернув увагу на людей, які боролись за ідеали української держави. Перший серед них для мене як історика це Микола Лемик», - акцентував Тарас Шах.

У жовтні 1941 року співробітники німецької спецслужби СД заарештували Миколу Лемика та розстріляли в Миргороді.

«Подібні заходи дуже важливі для наших дітей та їх майбутнього. Хочеться, щоб вебінар був початком дружби між закладами освіти трьох областей, наш спільний семінар буде приводом, аби потоваришувати та знайти однодумців.  Цей захід вчить наших дітей вшанувати пам'ять великих людей, які віддали за Україну молодість, спокій та навіть життя», - наголосила заступниця директора департаменту освіти і науки Запорізької ОДА Олена Сороченко.

Здійснений Лемиком акт помсти в історії назвали «пострілом в обороні мільйонів». Саме під такою назвою для учасників вебінару організували інтелектуальну гру.

1 / 7
Showing image 1 of 7
Переглядів: 1