Понад 400 млн грн реверсної дотації заощадили у громадах Львівщини

Цьогоріч на Львівщині є дев’ять громад з реверсною дотацією.

Згідно з Порядком виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану, затвердженим постановою Уряду від 09.06.2021 № 590, на час воєнного стану перерахування реверсної дотації з місцевих бюджетів до державного не здійснюється.

Це сприяє мінімізації негативного впливу воєнних дій на стан виконання місцевих бюджетів.

Дія постанови уряду поширюється і на Львівщину, оскільки воєнний стан запроваджено по всій території України.

Тож згідно з розписом Державного бюджету України на 2022 рік у січні-серпні територіальні громади Львівщини мали перерахувати до держбюджету 582 млн грн реверсної дотації. Проте, у зв’язку із зазначеним вище, фактично перераховано до держбюджету 121 млн грн, за період до 24 лютого. Відтак в області залишились 461 млн грн.

У департаменті фінансів Львівської ОВА інформують, що цьогоріч на Львівщині є дев’ять громад з реверсною дотацію. Найбільший додатковий ресурс за 8 місяців отримала Львівська громада – 417 млн грн. Славська громада заощадила 27 млн грн, Сокільницька – 9 млн грн.

Серед інших громад Львівщини, які спроможні відраховувати реверсну дотацію до держбюджету – Солонківська, Кам’янка-Бузька, Івано-Франківська, Оброшинська, Пустомитівська, Сокільницька, Стрийська.

«Спроможність громади відраховувати реверсну дотацію до держбюджету залежить від надходжень податків у розрахунку на одного мешканця, який щороку проводить Міністерство фінансів. Менш фінансово спроможні громади отримують з держбюджету базову дотацію. Більш спроможні – навпаки відраховують дотацію (реверсну) до держбюджету», - зазначають у департаменті.