Понад 200 працівників Львівської ОВА пройшли медогляд у межах проєкту «Місяць здоров’я»

Піклування про здоров’я, як фізичне, так і психічне – один із пріоритетів Львівської ОВА на 2023 рік. «Пройти профілактичні безкоштовні обстеження може кожен житель Львівщини» – заявляють в обласній військовій адміністрації.

Працівники ЛОВА підтримали цю ідею власним прикладом.  У межах проєкту апарату Львівської ОВА «Місяць здоров’я», з кінця лютого до початку квітня, 210 працівників адміністрації за скеруванням сімейних лікарів пройшли медичний огляд – від аналізу крові до УЗД – у Львівському обласному клінічному діагностичному центрі та Львівському обласному клінічному перинатальному центрі.

За результатами проєкту, більше 90% учасників зазначили, що повністю задоволені обслуговуванням та наданою медичною допомогою у вказаних медзакладах.

«Насправді такий проєкт у Львівській обласній військовій адміністрації реалізували вперше. Ми отримали велику кількість вдячних відгуків від наших працівників, перш за все – за турботу керівництва ЛОВА та організацію проведення медогляду, бо в режимі стандартного робочого дня не завжди вдається зробити це самостійно: часто ми просто не знаходимо часу для свого здоров’я. «Місяць здоров’я» – це про піклування та підтримку працівників, які вкрай важливі в час війни, це про емоційний стан, психологічне та фізичне здоров’я, – зазначила керівниця апарату Львівської ОВА Ірина Шурпяк.  - Таку ініціативу ми плануємо запровадити щорічно».

Згідно з наказом МОЗ, є перелік скринінгових обстежень, які рекомендовані певним категоріям населення, та проводяться з метою раннього виявлення захворювань. Значна частина з цих обстежень за скеруванням сімейного лікаря – безкоштовні, згідно з пакетами Національної служби здоров'я України.

Не менш важливим за фізичне здоров’я є психоемоційний стан – особливо під час війни. Тож у межах проєкту «Місяць здоров’я» працівники Львівської ОВА мали також можливість відвідати лекції та тренінги психотерапевта Володимира Станчишина, соціоніка Павла Канюги та психологині Наталі Костюк.

«Просимо жителів області, будь ласка, подбайте про своє здоров’я та зверніться до сімейного лікаря, щоб отримати рекомендації і скерування на необхідні обстеження» – додала Ірина Шурпяк.

Знайти вправи і рекомендації, як допомогти собі у складний період, можна на порталі «Ти як?», створеного у межах однойменної Всеукраїнської програми ментального здоров’я, яка реалізується за ініціативи Першої леді Олени Зеленської. Програма покликана допомогти знаходити в собі сили щодня, навчитися піклуватися про себе, опановувати стрес, тривогу, гнів тощо, а також, як допомогти іншим у стресових ситуаціях. Детальніше – на сайті програми за посиланням: https://howareu.com/

Переглядів: 2