Польські акушери передали для України родові набори для пологів поза лікарнею

За інформацією Мін’юсту з початку війни та до 9 квітня в Україні народилось 26653 дитини. Жінки, які не мають можливості дістатись до лікарні, народжують під час обстрілів у бомбосховищах, метро, вдома. Для таких породіль польські акушери підготували родові набори, їх сьогодні привезли на Львівщину. Надалі скерують на найбільш постраждалі території, де ведуться активні бойові дії.

Як пояснила Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч родові набори – це відгук польських колег із Варшави на потреби українських медиків.

Так, в межах професійного спілкування, акушерки з Польщі з ініціативи Dobrze Urodzeni, які займаються прийняттям пологів поза медзакладами, склали перелік необхідного для таких родів.

«Польські акушери добре знають, що саме потрібно для таких фізіологічних пологів поза медичним закладом. На основі власного досвіду зібрали два пакети: для мами й новонародженої дитини. З таким пакетом, коротенькою інструкцією і інтуїцією кожен мав би могти прийняти пологи», – розповіла консул Генерального консульства Республіки Польща у Львові Йоанна Коцот.

Пакети придбали за кошти товариства Dobrze Urodzeni, а також Фундації банку грудного молока, що у Варшаві. Передали 36 таких наборів для матері та дитини. Орієнтовна вартість одного – 200 євро.

Серед речей необхідних перед пологами: рукавички, ножиці, вологопоглинаючі пелюшки, дитячі серветки, затискач для пуповини тощо. Речі після пологів: пелюшки, ковдра, підгузки, одяг для немовлят та інші речі.

«В багатьох населених пунктах України, внаслідок дій ворога, вже немає амбулаторій чи лікарень, де жінки могли б народжувати у належних умовах. Дуже часто породіллі в силу різних обставин вчасно не евакуйовуються. Відтак народжувати дітей жінки змушені в наявних умовах. Тому ці комплекти вкрай важливі для регіонів, які потерпають від активних бойових дій. Це мінімальний набір необхідний при пологах, а також після них. Це надзвичайно важлива допомога. Ми вдячні польській стороні, яка з перших днів війни активно підтримує Україну і продовжує це робити», – зазначив керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис.

Спершу родові набори скерують на склади МОЗу, звідти на постраждалі території.

Наступну допомогу планують передати у травні. Її фінансуватимуть вже за кошти Американської фундації разом з Польською фундацією та Польським урядом. Туди входитимуть набори і для медиків, як приймають пологи.

Переглядів: 2