Польща передала гуманітарну допомогу для жителів Яворівського району

Перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик зустрівся з Воєводою Підкарпатським (Республіка Польща) Евою Леніарт та Генеральним Консулом Республіки Польща у Львові Елізою Дзвонкевич.

Польська делегація вчергове передала гуманітарну допомогу для потреб жителів Львівської області. Йдеться про комплекти теплих зимових речей та продукти харчування довготривалого зберігання. Гуманітарний вантаж призначений для жителів Яворівщини, в тому числі ВПО, які вимушено проживають на теренах району.

В межах розмови Андрій Годик висловив слова вдячності Польщі за міцну підтримку України на міжнародній арені.

«Польща була і залишається надійним соратником України у нашій боротьбі проти російського агресора. Ваша непохитність та зусилля, яких ви докладаєте, аби донести світові правду про жахіття, що принесли з собою окупанти на нашу землю – вражають. З перших днів повномасштабної війни ви одними з перших почали надавати Україні усю необхідну допомогу: чи то у вигляді гуманітарних вантажів, чи військового озброєння. Найголовніше – ви надали прихисток мільйонам українців, які вимушені були покинути свій дім. Дякуємо щиро за надану усебічну допомогу», – наголосив Андрій Годик.

Він також виокремив найважливіші потреби Львівщини, з огляду на кількість вимушених переселенців та ситуацію з відключенням електроенергії у зимовий період. До слова, станом на зараз на Львівщині офіційно зареєстровано 257 тисяч переселенців, з них 70 тисяч – діти. За неофіційними даними, кількість ВПО вдвічі більша, адже не усі стають на облік, мешкають в приватному секторі.

«На Львівщину продовжують прибувати евакуаційні потяги, саме тому в області працюють в напрямку вирішення житлового питання для ВПО. З обласного бюджету виділили кошти на ремонти приміщень для проживання людей, однак є потреба фінансової підтримки, аби облаштувати їх побутовою технікою, меблями тощо. Не менш важливо – забезпечити тепло у цих приміщеннях, тому актуальною залишається потреба в джерелах обігріву», – додав перший заступник.

Разом з тим в області розгортають Пункти Незламності, в яких люди зможуть зігрітися, зарядити ґаджети, отримати їжу та першу медичну допомогу безкоштовно. Аби ці пункти безперебійно могли функціонувати залишається потреба в дизельних генераторах, пристроях безперебійного живлення, теплих речах.

Переглядів: 0