Покладання квітів та молитва за захисниками: Львівщина вшанувала День Героїв

23 травня, у День Героїв, Львівщина вшановує пам'ять всіх українців, що пожертвували власним життям у боротьбі за свободу та незалежність України.

Напередодні цього Дня у Львові  в пам'ять про Героїв урочисто поклали квіти до могил військових на Марсовому полі та на полях № 67 і № 76 на Личаківському кладовищі.

У заході взяли участь начальник Львівської ОВА Максим Козицький та заступники начальника, керівництво обласної та міської рад, представники духовенства та громадськості, керівники військових та силових структур, родини учасників російсько-української війни та родини Героїв Небесної Сотні, запрошені медіа. Учасники заходу також долучилися до спільної поминальної молитви.

Також, біля пам’ятника Тарасові Шевченку виступив оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного з мистецькою акцією «Час обрав нас».

Пам'ять Героїв вшанували у кожному районі області.

Так, на Яворівщині керівник району спільно з племінницею загиблого майданівця Романа Сеника поклали квіти до підніжжя пам'ятника Героям Небесної Сотні та воїнам АТО.

Також поклали квіти та провели молебень на Меморіалі Небесної Сотні у місті Радехів, що на Червоноградщині.

«Я не можу замінити Вам сина, але ми мусимо продовжувати жити», - з такими словами  звернулася вдова військовослужбовця Ігоря Подольця до його батьків на Самбірщині.  Тут на місцевому кладовищі біля Меморіалу Героям України провели спільну молитву та поминальними словами присутні віддали шану загиблим воїнам – Захисникам України.

Пам’ять загиблих у Дрогобицькому районі вшанували покладанням квітів та лампадок до могил військових на Полі Скорботи у Дрогобичі.

На Золочівщині в усіх храмах провели богослужіння, як знак пам'яті про тих, хто віддав своє життя за краще майбутнє нашої країни та тих хто із зброєю в руках захищає нас від ворога. Зокрема у місті Броди у церкві Воздвиження Чесного Животворящого Хреста відбувся молебень та пошанування найсміливіших, найдостойніших та найвірніших синів України.

На Стрийщині поклали квіти до пам’ятника Героям Небесної Сотні та АТО/ООС, провели молебень та освітили автівки, які вже найближчим  часом поїдуть на передову.

 

Довідково:

День Героїв - щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН, УПА, а також героїв Небесної Сотні та сучасної російсько-української війни.

Для вшанування Героїв обрали саме 23 травня, оскільки у 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку у цей день святкувати День Героїв. Свято приурочили до сумної дати 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця, полковника Армії УНР, першого голови ОУН.

Переглядів: 8