Пів тисячі вимушених переселенців взяли участь у проєкті «Мандруй Львівщиною. Історія другої домівки»

Упродовж двох місяців тривали мандрівки туристичними локаціями Львівської області. За цей час організували 23 виїзди до Львова, Тустані, Крехова та Звенигорода.

Проєкт «Мандруй Львівщиною. Історія другої домівки» започаткували управління туризму та курортів Львівської ОВА спільно з Мальтійською службою допомоги.

Завдяки проєкту, вимушені переселенці поглибили свої знання про наш регіон, щоб повертаючись у свої рідні міста могли розповісти про Львівщину, як про патріотичний, туристичний край, зі своєю цікавою історією.

«Не всі мали змогу оселитись у великих містах. А коли ти перебуваєш місяцями у маленькому селі, серед незнайомих людей, то хочеться простих речей, яким в буденному житті не надавав значення. Тому ці виїзди, як ковток свіжого повітря, які повертають на мить спогадами у мирний час», – ділиться враженнями Анатолій із Харкова.

Найбільше захоплення в екскурсантів викликала архітектура, зокрема храми, природа Карпат і гостинність місцевих.

«Я в захоплені від львівських храмів, думала таке можна побачити лише в Європі. Коли проходиш біля церкви, то завдяки розповіді екскурсовода ця будівля оживає, ти розумієш про що говорять її розписи, як час та підпорядкованість певній владі, змінювала її призначення і наскільки по-іншому можна сприймати святиню, якщо вміти відчитувати певні знаки та символи», – розповідає Людмила, яка переїхала на Львівщину із Бахмута.

Проєкт не лише мав на меті організувати дозвілля для ВПО, а й підтримати туристичну галузь Львівщини – гідів, перевізників, заклади харчування, туристичні об'єкти, які значно постраждали з початком війни в Україні.