Пів тисячі дітей-ВПО та дітей-сиріт взяли участь у проєкті Львівської ОВА «Літо без тривог»

Діти мають доступ до активного дозвілля та психоемоційної допомоги.

Упродовж усього літа триває проєкт Львівської обласної військової адміністрації під назвою «Літо для дітей без тривог». Це ініціатива управління туризму та курортів у партнерстві зі Службою у справах дітей.

Проєкт має на меті охопити якомога більшу кількість внутрішньо переміщених дітей, які евакуювались на Львівщину, а також дітей-сиріт, які проживають на теренах області, аби забезпечити їм активне дозвілля та психоемоційну допомогу.

«Літо без тривог» – це десяток мандрівок Львівщиною, під час яких юні відвідувачі зможуть активно провести час, вивільнитися від негативу та набратись позитивних емоцій. Йдеться про походи в гори, відпочинок на воді, відвідини агротуристичних локацій, інтерактивних музеїв тощо. Першою локацією став парк розваг «УРУРУ».

«У довоєнний період Львівщина була одним з лідерів з-поміж усіх областей України в туристичному плані. Сьогодні ті об’єкти, які так приваблювали туристів, почали приймати в себе евакуйованих дітей і дарувати їм миті щастя та, звісно, літо без тривог. Різноманітні атракції та майстер-класи, відпочинок на воді – усе спрямоване на те, аби певним чином розвантажити психоемоційний стан дітей, які відчули на собі жахіття війни», – зауважила начальниця управління туризму та курортів Львівської ОВА Наталя Табака.

Наступна мандрівка передбачає сходження на одну із вершин Сколівських Бескидів – гору Лопату, також відбудеться поїздка на агротерапію до виробничого кооперативу «Як бджола».

«Під час заходів ми не лише влаштовуємо дозвілля для діток, але й проводимо благодійні аукціони. Наприклад під час одного із заходів діти підготували малюнки, які дорослі мали можливість придбати під час благодійного вечора. Чотири роботи продали за 18 тисяч грн. Загалом від організації благодійного вечора зібрали майже 100 тисяч, які спрямували на потреби ЗСУ», – поділилась Наталя Табака.

Від початку війни на Львівщину евакуювались понад тисячу дітей. Дехто прибув без супроводу дорослих, інші – у складі організованих груп. Йдеться про вихованців інтернатів, центрів соціально-психологічної реабілітації та притулків з різних областей України.

Станом на зараз в області проживають 633 дитини ВПО, з яких 344 дитини є сиротами. Це діти з Луганської, Донецької, Херсонської, Харківської, Одеської, Миколаївської, Запорізької, Сумської, Дніпропетровської областей.

«Усі діти різного віку – від 0 до 18 років. Разом з прихистком дітей тут, на Львівщині, ми відправили на оздоровлення майже 450 внутрішньо переселених дітей. Частина дітей уже повернулася до місць, звідки були евакуйовані», – зазначив начальник Служби у справах дітей Володимир Лис.

Партнерами заходів були: Парк розваг «УРУРУ», Spodaryk travel restaurant, McDonald’s, «Галицька цитадель», «Лодмар Україна», ресторан «Сантіно»,  парк-готель «Древній град», аквакомплекс RUMBAMBAR, БФ «Маленькі перемоги» та міжнародні партнери New Horizons for children та Aerial Recovery Group.

Переглядів: 0