Після закриття та пониження у ступені шкіл, в області працює 1150 закладів середньої освіти

Директор департаменту освіти та науки Олег Паска поінформував депутатів Львівської обласної ради із ситуацією із закриттям закладів освіти в регіоні.

Впродовж цього року у Львівській області органи місцевого самоврядування закрили 50 закладів загальної освіти різного ступеня, 17 понизили у ступені. Таким чином, в області працює 1150 закладів.

«Одна з причин такої ситуації є те, що формула освітньої субвенції не враховувала утворення територіальних громад із центрами в містах, і сільські школи розраховували по міському коефіцієнту. Таким чином виникло 204 млн грн дефіциту. Зараз залишилась проблема у трьох громадах – Яворівській, Нововяворівській та Золочівській. Загальний розмір заборгованості – 49,4 млн грн», - розповів Олег Паска.

Львівщина звернулась із проханням до Міністерства освіти та Міністерства фінансів вплинути на ситуацію із заборгованістю по зарплаті педагогам у цих трьох громадах. Окрім того, департамент освіти скерував свої пропозиції до відповідальної комісії щодо розрахунку освітньої субвенції, тож наступного року ця ситуація мала би вирішитись.

Депутатів також поінформували про стан та кількість шкільних автобусів.

«Насправді громади мають великі потребу у нових «Шоляриках». Якщо врахуємо тенденції наступних років, така потреба лише збільшуватиметься. Якщо 57 млн грн громади витрачають на ремонт, експлуатацію та утримання автобусів, це означає що парк серйозно застарів і потребує оновлення», - наголосив очільник депаратменту.

Зазначимо, наступного тижня громади області отримають 23 нових «Школярики».