«Підтримай Україну!»: українські художники через творчість донесли до міжнародної спільноти трагічні події повномасштабної війни

8 червня, начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся із художниками, які в межах проєкту народної дипломатії «Підтримай Україну!» презентували свої роботи за кордоном. Сам проєкт ініціював очільник області.

Відтак, митці Володимир Козюк,  Остап Ковальчук, Володимир Стасенко, Олексій Жадейко спільно з куротаром проєкту Юрієм Котиком презентували свої картини іноземцям в Іспанії, Італії, Німеччині та Бельгії.

Мета поїздки – за допомогою творчості показати міжнародній спільноті трагедію війни українського народу.

«Коли ми розвісили картини у Римі, то це викликало позитивні емоції в італійців. Люди  сказали, що це вплинуло на їхнє сприйняття війни. Ми бачили, як пильно вони розглядають наші роботи, наскільки щирі їхні сльози  і як це глибоко сприйняв дипломатичний корпус», – розповів  художник Володимир Козюк.

У межах зустрічі акцентували на тому, щоб організувати нові проєкти і вже запросити іноземних художників в Україну, зокрема на Львівщину.

«Відомі художники мають велику кількість поціновувачів своєї творчості і дуже важливо, щоб вони побачили на власні очі, що у нас відбувається. Повернулись додому і відтворили це своїм шанувальникам, бо їхнє слово є впливовим», – зазначив Юрій  Котик.

Він наголосив, що під час презентації картин було багато іноземної преси. Зокрема, іспанська відома журналістка Ньєвес Ерреро висловила бажання приїхати до України.

Очільник області подякував художникам за колосальну роботу та підтримав ініціативу щодо візиту митців з інших держав в Україну.

«Дуже хотілось б, щоб люди нам допомагали не з ввічливості, а з розумінням,  чому це важливо. Щоб за допомогою мистецтва вони вивчали нашу культуру, ментальність.  Завдання таких проєктів:   роз’яснити  українську історію, щоб міжнародна спільнота співпереживала разом з Україною», – зазначив  Максим Козицький.

Переглядів: 0