Підготовка до зими та підтримка ВПО: на Львівщині виокремили напрями подальшої співпраці з ООН

Відбулась координаційна зустріч керівництва Львівської ОВА з представниками Управління координації гуманітарних справ ООН.

Сьогодні, 18 жовтня, під час зустрічі обговорили питання розміщення на теренах Львівщини внутрішньо переміщених осіб та підготовку до опалювального сезону.

Зараз на Львівщині офіційно проживають понад 250 тисяч ВПО, але реальна кількість вимушених переселенців сягає близько 400 тисяч. Крім того, на Львівщину щоденно прибувають евакуаційні потяги.

«Внаслідок нещодавніх ракетних обстрілів на Львівщині 4 електричні підстанції вийшли з ладу. Понад тисячу населених пунктів в області залишились без електропостачання, також були проблеми з мобільним зв’язком. Станом на зараз фахівці відновили електропостачання майже на 100%. Однак електроенергію в області подають за тимчасовими схемами, тому в електромережі є дефіцит потужності. Аби зменшити навантаження на систему ми розробили рекомендації для населення, щоб зменшити обсяги використання енергії. З огляду на приріст кількості ВПО та наближення зими, ми потребуємо альтернативних джерел обігріву, електрики та зв’язку», – розповів начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Важливо: Від 12 жовтня Львівщина зменшила використання електроенергії майже на 10%.

Очільник області виокремив для іноземних партнерів основні напрями подальшої співпраці. По-перше, зараз є потреба в дизельних генераторах, пристроях безперебійного живлення (упси), теплових гарматах. По-друге, зовсім нещодавно в кожному районі області з ініціативи Львівської ОВА запрацювали консультативно-координаційні центри, в яких надають допомогу усім, хто цього потребує, в тому числі вимушеним переселенцям. Для їхньої безперебійної роботи необхідна фінансова підтримка з боку міжнародних партнерів.

«З-поміж іншого ми піклуємось про захист найбільш вразливих верств населення. Серед основних проблемних питань – місця для розміщення ВПО, зокрема для поселення людей з різними потребами, їх облаштування, а також надання кваліфікованих послуг. Йдеться про підтримку геріатричних пансіонатів, психоневрологічних закладів», – додав Максим Козицький.

Міжнародні партнери високо оцінили роботу Львівщини у плані забезпечення ВПО усім необхідним, а також висловили готовність й надалі допомагати області у різних напрямах, у тому числі з підготовкою до опалювального сезону.

«Наша зустріч має на меті якомога ефективніше допомогти постраждалим внаслідок повномасштабної війни, які перебувають на Львівщині. Підготовка до зимового періоду є пріоритетом роботи ООН, яка в координації з іншими гуманітарними партнерами уже реалізують План підготовки до зими. Згідно з цим планом, допомогають утеплити місця для поселення ВПО, забезпечують прихистки електричними приладами та продуктовими наборами», – зазначив голова офісу Управління ООН з координації гуманітарних справ у Львові Антон-Джозеф Хейген.

Переглядів: 1