Під опікою Ходорівського інтернату перебувають 9 ВПО з Лисичанська: як працює заклад в час війни

Ходорівський психоневрологічний інтернат – стаціонарний інтернатний заклад для соціального захисту осіб з інтелектуальними та психічними порушеннями.

Підопічні інтернату – це люди, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги, соціальних послуг та комплексу реабілітаційних заходів.

Наразі під опікою інтернату перебувають 116 мешканців. Серед них дев’ять внутрішньо переміщених осіб, що прибули з Лисичанської обласної лікарні з надання психіатричної допомоги.

Для комфортного розміщення новоприбулих людей в закладі доукомплектували додаткові спальні місця в кімнатах житлового корпусу.

«Обласні стаціонарні заклади Львівщини стають прихистком для наших співвітчизників, які змушені евакуюватися. В Ходорівському інтернаті активно готуються приймати вимушено переміщених осіб, наразі зосереджуємо зусилля для створення 20 додаткових місць», – зазначив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

Аби забезпечити належні умови проживання, тут завершують капітальний ремонт карантинного корпусу. Планують замінити дерев’яні вікна та двері на енергозберігаючі. А також відремонтувати та оздобити стіни і стелі. Адміністрація інтернату розраховує на те, що завдяки утепленню стін вдасться суттєво зменшити втрати тепла в осінньо-зимовий період та скоротити витрати природного газу.

В листопаді цього року запланували капітальний ремонт перехідної галереї в житловому корпусі. Після завершення ремонту тут створять зони психологічного комфорту. Приміщення галереї поділять на сектори: лікувально-оздоровчої фізкультури, організації дозвілля, медичного посту.

До кінця року за власні кошти планують зробити ремонт коридору на першому поверсі спального корпусу. А на прилеглій території облаштувати затишне місце для дозвілля та відпочинку.

Адміністрація Ходорівського інтернату співпрацює з фондами, волонтерами та благодійними організаціями. Наприклад, у вересні отримали побутову техніку: пральну машину, холодильник, морозильну камеру, а також піч на дровах з духовою шафою і крісла.

Переглядів: 0