Під час профілактичних рейдів на Львівщині виявили 82 дитини без належного батьківського нагляду

Від початку року на Львівщині провели 624 профілактичні рейди.

Метою профілактичних рейдів служб у справах дітей є здійснення контролю за батьками, які неналежним чином виконують свої обов’язки по вихованню та утриманню дітей. Зокрема, рейди спрямовані на виявлення дітей без належного батьківського нагляду.

Рейди проводять у місцях скупчення людей (торгові центри, вокзали, народні доми) або у інших місцях збору неповнолітніх, про які надходили звернення до поліції, також проводять обстеження матеріально-побутових умов проживання окремих сімей.

Упродовж 9 місяців 2022 року працівники служб у справах дітей області спільно з працівниками ювенальної превенції Нацполіції і центрів соціальних служб провели на Львівщині 624 профілактичні рейди під назвою «Діти вулиці» та «Вокзал».

За результатами рейдів 72 дітей повернули в сім’ю, 1 - до навчальних закладів, 7- в притулок, 2 - в заклади охорони здоров’я.

«Під час рейдів виявили 82 дітей, з яких 59 дітей вилучили з вулиці, 23 - із сім’ї. Враховуючи вік, то 11 знайдених дітей із вказаної загальної кількості - віком до 6 років. Ще 33 – від 14 до 18 років. Найбільша категорія - це діти віком від 6 до 14 років - їхня кількість складає 38 дітей», - розповів начальник служби у справах дітей Львівської ОВА Володимир Лис.

Під час цьогорічних рейдів виявили:

  • 12 неповнолітніх, які вживали спиртні напої;
  • 2 неповнолітніх, які вживали наркотичні та токсичні речовини;
  • зафіксували 13 порушень правил торгівлі спиртними напоями та тютюновими виробами;
  • попередили про недопустимість продажу неповнолітнім спиртних та тютюнових виробів 6-х посадових осіб та ініціювали притягнення до відповідальності 4-х посадових осіб;
  • обстежили матеріально-побутові умови проживання у 1325 родин;
  • про належне виконання батьківських обов’язків попередили 681 батьків;
  • ініціювали притягнення до відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків 86 батьків.

Зазначимо, що за 9 місяців 2021 року на Львівщині провели 557 профілактичних рейдів, під час яких виявили 79 дітей без належного батьківського нагляду (48 дітей вилучили з вулиці, 31 дитину вилучили з сімей з неналежних умов проживання).

Переглядів: 0