Перший на Львівщині Форум фахівців соціальної роботи зібрав десятки експертів з усієї області

«Роль фахівців соціальної роботи в умовах реформи децентралізації». Саме під такою темою у Центрі ім. Шептицького відбувся перший на Львівщині Форум найкращих експертів соціальної галузі.

Професія фахівця із соціальної роботи (ФСР) в Україні лише починає розвиватися, тому представники цього фаху часто стикаються із великою кількістю викликів. Важливість ролі фахівця полягає в тому, що добробут та безпека людей в громаді часто залежить від їхнього рівня підготовки, освіти та досвіду роботи.

Форум має на меті підвищити інтерес до ролі фахівців соціальної роботи в громаді – кваліфікованих спеціалістів, що супроводжують та скеровують на шляху подолання труднощів людину чи сім’ю, яка опинилася у складних  життєвих обставинах.

До відкриття заходу долучився заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний, а також представники структурних підрозділів – департаменту соціального захисту та служби у справах дітей. На онлайн-зв’язку спікером Форуму став генеральний директор Директорату розвитку соцпослуг та захисту прав дитини Мінсоцполітики Руслан Колбаса.

«У переліку найпопулярніших професій майбутнього ми навряд чи зможемо віднайти саме фахівця соціальної роботи. Але разом з тим сьогодні ця професія є надзвичайно важливою і матиме попит й надалі. Адже такі фахівці працюють з людьми різних соціальних категорій, здебільшого це вразливі групи населення. Соціальна робота залишатиметься сферою діяльності, яку ми навряд зможемо автоматизувати та перекласти на плечі роботів. Тому зараз надважливим завданням є поєднати три компоненти: науково-навчальну базу знань, яку, до прикладу, має Український католицький університет, з практикою, яка формується в територіальних громадах, а також державою, яка визначає стандарти роботи в соціальній сфері. Отже, поєднання цих елементів є запорукою успіху, а сьогоднішній Форум сприяє побудові якісних взаємостосунків між зазначеними сегментами і допоможе нам отримувати якісних фахівців соціальної сфери, які своєю чергою надаватимуть якісні соціальні послуги», - наголосив Віталій Загайний.

Цей Форум - це перший масштабний захід на Львівщині, чітко орієнтований на фахівців соціальної роботи з усієї області. Захід дозволяє зосередити на Форумі найкращих експертів галузі та відкрити нові виклики й ідеї у процесі спільної роботи.

У межах Форуму учасники мають змогу обговорити такі питання: становлення роботи ФСР, перспективи розвитку, актуальні виклики у професії. Окремо поспілкувались про потреби населення у соціальних послугах та ключові аспекти роботи ФСР у громадах.

Довідково:

За даними Міністерства соціальної політики України у Львівській області працюють 165 фахівців із соціальної роботи. З них: 87 –  у центрах соціальних служб; 72 – у центрах надання соціальних послуг; 2 – у територіальних центрах соцобслуговування; 4 – у структурних підрозділах виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

Загалом в Україні нараховується понад 3000 таких фахівців.

Організаторами Форуму є Українська Освітня Платформа (БО «Львівська освітня фундація») за фінансової підтримки департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації та Львівської обласної ради.

Партнери Форуму: Львівський обласний центр соціальних служб і Кафедра педагогіки та соціальної роботи Факультету наук про здоров'я Українського Католицького Університету.