Перша леді України подякувала латвійському народові за прихисток близько 45 тисяч українців

Перша леді України Олена Зеленська зустрілась сьогодні у Львові з першою леді Латвії Андрою Левіте.

«Моя колега Андра Левіте, перша леді Латвії, за останній рік відвідує Україну вже вдруге: улітку, під час Саміту перших леді та джентльменів, спеціально приїздила в постраждалу від окупантів Бучу. А сьогодні ми з Володимиром і президентським подружжям Латвійської Республіки у Львові – місті, що стало домом для тисяч українців, які вимушено полишили свої домівки через бойові дії», - зазначила Олена Зеленська.

Перша леді України подякувала Андрі Левіте та всій Латвії за принципову й самовіддану підтримку нашої країни з першого дня повномасштабного вторгнення.

До теми: Президент України зустрівся з Президентом Латвії у Львові: деталі.

Латвія прихистила 45 тис. українців, узяла на лікування понад 100 українських військових, прийняла більш ніж 500 осіб з інвалідністю, зокрема 141 вихованця Бахмутського психоневрологічного інтернату. А сама пані Левіте взяла під патронат українських молодих мам і новонароджених немовлят, які з’являються на світ у її країні.

«Найближчим часом у Львові відвідаємо разом також перинатальний центр, де нині народжується найбільше українців, і візьмемо участь у дуже важливій конференції – міжнародному форумі United for Justice, панелі «Боротьба із сексуальним насиллям як зброєю війни». Це, так би мовити, юридичний «Рамштайн», який допоможе об’єднати зусилля, щоб притягнути всіх винних у вчиненні міжнародних злочинів проти України до відповідальності», - розповіла перша леді.

Нагадаємо, сьогодні на Львівщину завітали Президент України Володимир Зеленський та Президент Латвії Егілс Левітс. Глави обох держав спільно з першими леді на Личаківському кладовищі вшанували пам’ять українських воїнів, полеглих під час російсько-української війни. Детальніше за посиланням.

Переглядів: 0