Перестало битися серце голови Світового конгресу яворівчан Євгенії Іванівни Букаріної (Павлюк)

Перестало битися серце голови Світового конгресу яворівців Євгенії Іванівни Букаріної (Павлюк)
Глибокі співчуття рідним та близьким покійної, її побратимам у національно-визвольній боротьбі висловлюють голова Яворівської райдержадміністрації,  міський голова Яворова, депутатський корпус, редакція газети «Яворівський голос».
Для яворівських журналістів світлої пам’яті Євгенія Іванівна була завше вірним другом та порадником. Коли їй від імені стародавнього українськомовного видання – газети «Яворівський голос», з нагоди Дня Державного прапора України ще три роки тому редакція подарувала полотнище синьо-жовтого прапора, пані Євгенія заплакала. Адже саме за цей стяг, за Незалежну Україну вона зазнала жахливих репресій тоталітарного режиму.
Нелегкий життєвий шлях пройшла ця сильна духом Українка, Патріотка, Велика Яворівчанка.
Євгенія Іванівна – ветеран освітянської ниви, яка за вірність українській національній ідеї зазнала більшовицьких репресій, тюремного ув’язненнях, сибірського заслання.
Її, ще зовсім молоденькою вчителькою, заарештували більшовики в день загибелі Романа Шухевича – 5 березня 1950 року. Вивели з уроку зі школи, де вчителювала, в сукенці та мештах, не давши навіть піти додому й зібрати речі… Їй тоді було 20 років… Привезли у Львів, у тюрму. Звідти етапували в Красноярський край. А там уже були її батьки, сусіди. У той злощасний березень, 67 років тому, стався великий яворівський вивіз порядних українців «енкаведистами».
Повернулася Євгенія Букаріна на рідну Яворівщину в 1959 році: пішла знову учителювати. А коли в Яворові відбувся Світовий конгрес яворівців (це було в 2001 році), на який з’їхалися вихідці з цього міста, що живуть в США, Канаді, Великобританії, Польщі та в інших державах, Євгенію Букаріну було обрано одноголосно лідером цього конгресу.
Ще донедавна пані Євгенія брала активну участь у громадському житті Яворова, була активною членкинею Яворівського осередку «Союзу Українок», опікуватися сиротами, ветеранами.
А нині вже не стало доброї Людини. Так гірко споглядати, як історичні, неординарні особистості відходять у вічність.
Усміхнена, доброзичлива, позитивна Євгенія Іванівна БУКАРІНА назавжди залишиться в пам’яті мешканців міста Яворова, яких любила всією своєю щирою українською душею.
На одну Зірку стало менше на Землі. На одну Зірку Стало більше на Небі.
Вічная пам'ять Земля пухом

Переглядів: 111