Патріотичний квест та кераміка, яка претендує на ЮНЕСКО: туристичний бізнес відвідав маловідомі локації Львівщини

Управління туризму та курортів облдержадміністрації організували промоційний тур для представників туристичного бізнесу та гідів у Червоноградському районі.

До північних районів Львівщини туристи мандрують не так часто, як у інших напрямках. Проте не всі знають, що ці райони – це край ремесл та патріотичної звитяги.

Першою зупинкою туру стало село Яструбичі Радехівської ОТГ. Тут гідеса Марія Бойко створила патріотичо-інтерактивну локацію – «Гніздо Яструба».

«Для мене гніздо – це місце, де зростають пташенята, роблять свої перші кроки та навчаються. Дуже хочу, щоб ця локація стала освітньо-просвітницьким осередком у нашому районі, де буде змога навчатися, розвивати свої таланти, сприяти патріотичному вихованню», - зазначає Марія Бойко.

На локації проводять патріотичні квести, які розраховані, як на дитячі групи, так і на дорослі тімбілдинги чи командні ігри. Цей квест не лише про розваги та активності, він про цінності та патріотизм, оскільки в його основі лежить історія 1949 року, коли місцеві партизани виборюючи право на незалежність, мову та свободу, віддали свої життя.

Під час квесту учасники дізнаються інформацію про місцевих хлопців, які переховувались в криївці та здійснювали пропагандивну діяльність, про їхні псевдо та цінності, а після завершення почують останню розмову перед їхньою смертю. Це викликає неабиякі емоції в учасників, змушує задуматись та порівнювати історію більш ніж 70 річної давності із сьогоденням. Опісля всі гуртом йдуть на місце, де була криївка в якій зустріли свою смерть місцеві хлопці, щоб віддати шану героям, бо допоки ми про них пам’ятаємо, доти вони живуть.

В планах Марії розвивати локацію, створювати нові напрямки та залучати щороку більше людей, щоб розвивати туризм на Червоноградщині. Одним із перших таких проектів буде «Територія Різдва», яка вже невдовзі запрацює у Яструбичах.

Далі учасники промотуру помандрували у село Бендюга, де місцевий майстер гончарної справи Сергій Івашків разом із сім’єю відроджує ремесло «Сокальської кераміки».

«Відродження Сокальської кераміки – це відродження нашої спадщини та національної ідентифікації, яка має демонструвати світові про нашу високу культуру та визнання на світовій арені» - зазначає начальниця управляння туризму та курортів Наталя Табака.

Під час екскурсії оглянули майстерню гончара, яка оздоблена традиційним сокальським  розписом – пташками та соняхами, побачили горно (піч, для випалювання кераміки) та мали змогу спробувати створити керамічний виріб власноруч.

В планах родини створити сучасний гончарний центр, де б могли розвивати це ремесло та навчати усіх охочих, а ще, щоб Сокальську кераміку внесли до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Переглядів: 0