Патріотичні мандри Львівщиною: запрошуємо на Білу гору – місце пам’яті Маркіяна Шашкевича

Золочівщина – це рідна земля зачинателя нової української літератури Маркіяна Шашкевича. В пам'ять про нього відкривають та називають школи, парк, книгарню та встановлюють пам’ятники. Та ще одним пам’ятним місцем є Біла гора розташована на схід від села Підлисся, де і народився Шашкевич.

«Такі локації, як Біла гора – це місця сили та національної пам’яті, особливо актуальні сьогодні, щоб пригадати та показати, що боротьба за мову, культуру та національну ідентичність триває вже сотні років» - зазначає начальниця управління туризму та курортів Наталя Табака.

Її висота – 372 метри, з верхівки якої видно неосяжні довколишні поля й ліси. Білою гору називають через поклади білої глини.

У 1911 році на цій горі встановили 25-метровий мереживний хрест, схожий на мініатюрну Ейфелеву вежу, приурочений до сторіччя від народження отця Маркіяна Шашкевича. На масивному кам’яному постаменті, що символізує пригноблений український народ, здіймається вгору хрест, який є символом світла, науки, культури. Хрест виготовили у Львові, а в часи войовничого атеїзму цю пам`ятку намагалися знищити.

Сюди сходяться люди, щоб віддати шану громадському діячу Маркіяну Шашкевичу, відпочити, побути наодинці з природою та помилуватись краєвидами.

Розташована Біла гора по дорозі від с. Підлисся до с. Білий Камінь Золочівського району.

Координати 49.934583 24.846366

Переглядів: 0