«Пам’ять, що об’єднує: на Львівщині відзначили Європейські дні добросусідства

Щорічно, понад десять років поспіль, на території  розділених державними кордонами польського села Корчмин та українського - Стаївка,  проводять транскордонні зустрічі порозуміння та примирення, а в їх межах - молитовну прощу до чудотворного джерела с. Стаївка.

Ініціатива спільної прощі належить Блаженнішому Архієпископу Любомиру Гузару, який зробив свого роду послання для людей по обидва боки кордону: «Не можна забувати, що ми всі колись були молодими і про нас також старші казали, що ми нічого не варті, бо не такі, як вони. Якраз навпаки - молоді люди назагал є ідеалістами, бажають кращого. Тільки часто ми залишаємо їм такий світ, в якому нелегко жити».

Цьогоріч європейські дні добросусідства відбулися у селі Стаївка та місті Белз Червоноградського району Львівської області під гаслом «Пам’ять, що об’єднує». В межах відзначення організували святковий концерт та справжній лицарський турнір.

«Я щиро вірю в європейське майбутнє нашої держави, вірю, що ми рухаємося правильним шляхом, вірю, що Польща є нашим надійним другом та союзником у прагненні бути повноправним членом Європейського Союзу. Сьогоднішній захід - черговий прояв братерства між Україною та Польщею.  Такі зустрічі взаємної колаборації популяризують спільні соціальні, релігійні та освітні програми у межах двосторонньої співпраці.

Вітаю всіх з чудовим святом та хочу побажати нам міцного здоров’я, Божої ласки, терпеливості, твердості духу та нових звершень», - зазначив директор департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Роман Шепеляк.