Оздоровлення дітей, офлайн-навчання та електронний документообіг: ключове з наради начальника Львівської ОВА з керівниками громад

Під час наради порушили питання, які стосуються галузі охорони здоров'я, освіти, соцзахисту, економіки, архітектури, екології тощо.

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький провів робочу нараду зі структурними підрозділами та керівниками громад з актуальних питань життя області. Серед них – оздоровлення та навчання дітей.

Як розповів керівник департаменту соціального захисту населення Львівської ОВА Роман Андрес, сьогодні в області на оздоровлення та відпочинок дітей передбачено 33 млн 300 тис грн, фактично половина цієї суми, а це понад 15 млн грн – кошти обласного бюджету.

На цей момент з 73 громад області кошти на оздоровлення передбачили 26.

Максим Козицький наголосив керівникам громад на необхідності коригування місцевих програм оздоровлення та відпочинку дітей в частині передбачення або збільшення видатків місцевих бюджетів для фінансування заходів із оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Також, як зазначив очільник області, на сьогодні у територіальних громадах Львівщини  81 школа досі працює у змішаному форматі навчання — онлайн та офлайн. У Стрийському таких шкіл 10, у Яворівському – 16, у Дрогобицькому – 12, у Червоноградському – 19 та у Львівському – 24.

«Завдання, яке ми перед собою ставимо, – до нового навчального року всі школи мають перейти в офлайн. Подумайте про дітей та про державу. Не буде в дітей якісної освіти – не будемо мати держави. Відповідально поставтесь до цього», – звернувся Максим Козицький до керівників громад.

Вестимуть це питання департамент освіти та науки Львівської ОВА і департамент з питань цивільного захисту Львівської ОВА. Вони інспектуватимуть школи щодо забезпечення належних умов для офлайн-навчання.

Також під час наради порушили питання наближення послуг до мешканців в старостинських округах, впровадження системи електронного документообігу в усіх громадах області.

Заступник начальника Львівської ОВА Олександр Кулепін розповів про інноваційний проєкт, який цьогоріч реалізують на Львівщині.

«В цьому році ми плануємо оцифрувати погосподарський облік в усіх громадах області, що дасть змогу швидше обслуговувати громадян, зменшить навантаження на органи влади щодо збору та обміну інформацією та надасть змогу більш якісному адмініструванню майнових податків, враховуючи пільги мешканців», – зазначив Олександр Кулепін.

Перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик презентував громадам Державну програму єВідновлення, яка передбачає можливість отримання компенсації за пошкоджене майно внаслідок збройної агресії рф. Подача заявки відбувається у застосунку Дія.

Також серед розглянутих питань: централізоване вивезення ТПВ, формування спроможної медичної мережі, проєкт «Активні парки», діяльність дорадників в громадах, функціонування уповноважених органів архітектури та містобудування в громадах, розробка містобудівної документації, грантова екологічна програма ЄС LIFE.