Онкологи Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру вперше застосували новий протокол для лікування пухлини мозку

Таке лікування отримує 10-річна дівчинка зі Стрия, у якої діагностували медулобластому – пухлину мозку.

Дитина потрапила до лікарні вже після видалення пухлини у важкому стані – з моторною афазією, геміпарезом зліва, практично нерухома. Медики Центру негайно розпочали лікування за новим протоколом, коли одночасно застосовують хіміотерапію та променеву терапію. З таким веденням пацієнта вони ознайомились під час свого недавнього стажування у Нідерландах у межах проєкту SAFERUkraine.

Дитячі онкологи щоденно контролюють стан дитини та лабораторні показники. Це дає змогу швидко реагувати на відхилення та продовжувати заплановане лікування.

Зараз дівчинка успішно відновлюється. З нею працює мультидисциплінарна команда лікарні – онкологи, хірурги, невролог, педіатр, логопед, ерготерапевт, реабілітолог та інші.

«Добрий відгук організму дівчинки на новий протокол та зусилля усіх наших фахівців дають нам можливість сподіватись на успішне завершення лікування. Це не трапиться завтра чи наступного тижня, адже лікування медулобластоми та її наслідків досить тривале. Проте результати, які ми досягли на цьому етапі, збільшують шанси на одужання», - розповіла онколог ЗУСДМЦ Христина Запоточна.

Оптимізму у прогнозі додає вчасна діагностика, адже після виявлення симптомів, батьки одразу звернулися до лікарів.

Місцеві медики спочатку призначили лікування від кишкової інфекції, авітамінозу.

Та, коли у Марти з’явилось похитування при ходьбі і  посилився головний біль, мама звернулась у приватну клініку, фахівці якої запідозрили пухлину у голові. Обстеження у Львові підтвердили діагноз, дівчинку негайно прооперували нейрохірурги.

«До хвороби донечка не відрізнялась від однолітків. Вона була жвава, любила активні ігри з друзями, плавати. Тому цей діагноз нас не просто шокував. Мені здалось, що життя ніби зупинилось. Але моя дівчинка - герой, вона бореться і дуже хоче вилікуватись. Тож і ми маємо бути сильні та допомагати їй», - розповіла мама Марти.

Медики лікарні радять батькам звертати увагу на скарги дітей щодо зміни самопочуття. Якщо у дитини з’явились головні болі, нудота і блювання особливо зранку при пробудженні, зверніться до фахівця та перевірте стан її здоров’я.

Прийом відбувається за попереднім записом.

Обрати зручний час візиту можна, зателефонувавши до реєстратури у години роботи:
Пн–Пт – з 8:00 до 16:00 год.

(032) 270 22 07

(063) 189 70 50

(097) 150 70 53

За невідкладної потреби можна звертатися у приймальне відділення, яке працює цілодобово:(032)270 81 68. 

Переглядів: 0