Очільник Укрдержархіву завітав з робочим візитом на Львівщину

Вчора, 21 червня, Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов відвідав з робочим візитом Державний архів Львівської області та провів робочу зустріч з його директоркою Іриною Мартенс.

"У зв’язку із широкомасштабним вторгненням російських військ на територію України тимчасово обмежено доступ користувачів до читального залу. В усьому іншому колектив архіву не змінював формат і режим роботи в цей період. Звернення громадян, що надходять до архіву, задовольняються у визначені законодавством терміни. Зокрема, впродовж останніх місяців виконано 1100 запитів соціально-правового характеру", - повідомили в головному архіві Львівщини.

Виходячи із реальної загрози втрати історико-культурної спадщини, Державний архів Львівської області пришвидшив темпи створення копій документів. Оцифрували 968 описів, 526 із них розмістили на інформресурсах архіву. Стартувала робота із ініціативного документування російсько-української війни, про що свідчить презентація виставки цієї тематики.

Також активно триває процес з реалізації архівно-пошукового проєкту «Український мартиролог XX ст..». До відповідної бази даних популярного онлайн ресурсу архівісти надали на опрацювання й оприлюднення 877 карток та 175 фотодокументів з інформацію про жертви політичних репресій.

"Державний архів Львівської області активно підтримує ініціативи місцевої влади щодо допомоги Збройним Силам України. Плетіння маскувальних сіток, здача крові пораненим воїнам, інші справи, до яких долучаються працівники архіву, стали нормою в їх повсякденній роботі", - додали співробітники архіву.

У рамках робочого візиту Голови Укрдержархіву Анатолія Хромова започатковано ще один важливий сегмент: ініційовано підписання угоди з оцифрування архівних документів з американською корпорацією FamilySearch International, що надасть нового імпульсу на цьому пріоритетному напрямку діяльності архіву.