Очільник Львівської ОВА взяв участь у міжнародній конференції «Krynica forum 2022»

В межах розмови він виокремив головні виклики для Львівщини в умовах війни, а також закликав польських партнерів інвестувати у ринок області.

Сьогодні, 20 жовтня, начальник Львівської ОВА Максим Козицький виступив на міжнародній конференції «Krynica forum 2022» в межах панелі «Перспективи та виклики для регіонів у контексті конфлікту в Україні». Він подякував Польщі за підтримку України у цей складний час.

Окрім цього, розповів по релокований на Львівщину бізнес. Станом на 18 жовтня Львівщина отримала 956 заявок на релокацію підприємств – 223 вже релокували, 157 успішно розпочали свою діяльність. Водночас ще 40 заявок розглядають, а 35 підприємств думають повернутися назад або вже повернулися, оскільки активна фаза бойових дій у їхніх рідних регіонах закінчилася.

«Незважаючи на всі провокації ворога, є речі, які ми повинні робити. Тому Львівщина активно займається релокацією бізнесу, це – нові можливості, нові економічні зв’язки, співпраця з новими компаніями. Ми запрошуємо польських партнерів придивитись до тих компаній, які релокуються на ринок Львівщини. Зараз ми активно розвиваємо індустріальні парки, працюємо над покращенням інфраструктури, щоб у область інвестували ще більше польських партнерів», – наголосив Максим Козицький.

За його словами, ще один виклик для Львівської області – створення належних умов для життя ВПО. Львівщина активно працює в цьому напрямі: облаштовує, ремонтує та будує житло для переселенців в області.

«Ми прихистили велику кількість людей, які постраждали від війни. Наше завдання – зробити все для їхнього комфорту: дати їм дах над головою, забезпечити продуктами харчування, речами та надати психо-емоційну підтримку. Однак, тиждень тому Львівщину атакували великою кількістю ракет, тому з’явились інші проблеми.

Потрібно забезпечити усіх жителів області електрикою, водопостачанням, створити стаціонарні та мобільні пункти обігріву, адже наша критична інфраструктура стала дуже вразливою після ударів ворога. Ми маємо бути готовими до того, що з приходом зими доведеться розгортати такі пункти», – підкреслив очільник Львівської ОВА.

Максим Козицький додав, що Львівська область має одну з найбільш розвинутих в Україні транспортних мереж і є головним транзитним коридором між країнами Європейського Союзу.

Тому, важливість розбудови кордону є стратегічним пріоритетом розвитку добросусідських відносин. На сьогодні це особливо важливо, оскільки у мирний час 75% зовнішньої торгівлі України проходило через порти.

Польські партнери наголосили, що готові і надалі допомагати Україні та  співпрацювати у різних сферах: економічній, гуманітарній тощо.

Довідка: «Krynica forum 2022» – міжнародна подія у місті Криниця-Здруй (Польща), яка поєднує бізнес, політику та світ науки. Її метою є зміцнення безпеки, процвітання, соціальної єдності та економічного становища Польщі та країн Центральної та Східної Європи. Форум набув особливого значення в контексті терористичних дій росії на території України – тепер це ще одне нагадування про єдність України та Польщі.

Переглядів: 1