Очільник Львівщини взяв участь у прийомі з нагоди коронації Короля Сполученого Королівства Чарльза III та Королеви Камілли

Прийом став першою офіційною подією львівського офісу посольства.

Сьогодні, 17 травня, начальник Львівської ОВА Максим Козицький взяв участь у прийомі пані Надзвичайного і Повноважного Посла Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Дами Мелінди Сіммонс з нагоди коронації Його Величності Короля Чарльза ІІІ.

Коронація Чарльза III відбулася 6 травня 2023 року. Королева Єлизавета II померла 8 вересня 2022 року у віці 96 років, після чого на британський престол у віці 73 років зійшов її син принц Уельський Чарльз, який прийняв тронне ім'я Чарльза III.

Сьогоднішній прийом став першою офіційною подією львівського офісу посольства – зазначила Дама Мелінда Сіммонс, і наголосила, що Велика Британія буде з Україною стільки, скільки це буде потрібно, щоб повернути мир на всі українські землі.

«Я і мої колеги раді вітати вас на нашому прийнятті. Дякую, що ви завітали до нас, незважаючи на такий важкий час, на постійні ворожі атаки країни-агресора на ваше життя і свободу. Для нас день коронації – це особливий день. По-перше, коронація – це свято, що буває раз на покоління та об’єднує мільйони британців і жителів країн Співдружності. Коли я дивилася церемонію, мою увагу захопила одна цікава деталь: коронаційний килим у Вестмінстерському абатстві нагадував кольори українського прапора – це було дивовижно. Я також була глибоко зворушена тим, як багато українців слідкували за коронацією і розділили з нами це свято, включно з вашою присутністю сьогодні. По-друге, це перше дипломатичне прийняття львівського офісу посольства – невелика, але знакова віха у наших двосторонніх відносинах тут, у Львові. Велика Британія буде з Україною стільки, скільки це буде потрібно, щоб повернути мир на всі ваші землі, звершити справедливість і закласти міцні основи для безпеки та процвітання українського суспільства, як невід’ємної частини європейської сім’ї та міжнародної спільноти.

Хай живе король! Слава Україні!», – зазначила у своїй промові пані Посол.

Максим Козицький подякував Мелінді Сіммонс як представниці британського уряду за значну підтримку Сполученого Королівства України у війні з росією.

«Мільйони людей по всьому світу дивилися в прямому ефірі коронацію Чарльза ІІІ. Тому що для багатьох людей Велика Британія – це приклад і лідер думки, демократії і свободи. Ми в Україні відчуваємо та цінуємо це. Дякую за підтримку, яку ви надаєте нашій державі. Величезне дякую за лідерство.

Остання церемонія «Євробачення», яку проводила Велика Британія від імені України, ще раз доводить, наскільки близько ви берете до серця нашу біду і нашу війну. Дякую за вашу допомогу і дружбу», – додав начальник Львівської ОВА.

Нагадаємо, що у лютому минулого року, напередодні повномасштабного вторгнення росії в Україну, офіс посольства Великої Британії в Україні тимчасово перемістили з Києва до Львова.

Довідково:

Мелінда Сіммонс є Надзвичайним і Повноважним Послом Великої Британії в Україні з квітня 2019 року. Родина пані Мелінди з боку батька походить з Польщі, а її мати – з України. Її прабабусі і дідусі народилися і виросли у Харкові. Її прадід переїхав спочатку до Києва, а потім до США. Її прабабуся переїхала з Харкова в Кардіфф (Велика Британія).