Обласна премія у галузі культури 2022: конкурсне журі визначило 48 номінантів

Загальний призовий фонд премії становить 700 тис. грн.

Сьогодні, 28 жовтня, члени журі Львівської обласної премії 2022 року у галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури вирішили допустити до конкурсу на здобуття премії 48 номінантів у 16 номінаціях.

Члени журі розглянули 36 заявок (проєктів), усі допустили до другого туру конкурсу. Оскільки авторами однієї заявки (проєкту) можуть бути кілька людей, кількість номінантів, допущених до участі у конкурсі, становить 48 осіб.

«Всі ми йдемо вперед в очікуванні нашої великої перемоги – хто зі зброєю, хто волонтерством, хто культурним фронтом. Маємо плекати і примножувати нашу багату культурну спадщину, яку ми отримали від наших предків, підтримувати і поширювати її, щоб перебуваючи будь-де, ми завжди пишатися тим, що народилися українцями.

Визначення переможців обласної премії – це наша щорічна відповідальність. Це чергова  сходинка у творчому доробку людей, які працюють у галузі культури, і реалізовують себе. Ми повинні давати їм визнання і фінансове заохочення, бо це цінно і має значення», – зазначив профільний заступник начальника Львівської ОВА, голова конкурсного журі Іван Собко.

Під час наступного засідання, яке відбудеться у першій половині листопада, члени журі визначать переможців конкурсу.

Серед представлених на конкурс робіт – кіно- та фотопроєкти, виставкові проєкти, збірки поезій, переклади, монографії, дослідницькі роботи з історії, твори декоративно-ужиткового мистецтва та ін.

Зазначимо, що призовий фонд цьогорічної премії збільшили – минулоріч усі переможці отримували 400 тис грн, цього року – 700 тис.

Перелік номінантів, чиї заявки допустили до другого туру, можна переглянути за посиланням: https://cutt.ly/9NlXXTg

Нагадаємо, церемонія нагородження переможців минулорічної обласної премії відбулася у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької. Тоді лауреатами премії стали 16 осіб у 14 номінаціях.

Довідково:

Конкурс на здобуття премії проводять з 2002 року. На розгляд журі подають нові оригінальні твори і роботи, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді упродовж останніх трьох років, але не пізніше як за пів року до їхнього висунення. Твори та роботи авторів подають установи/організації  культури і мистецтва – не більше одного подання в окремій номінації. Премія присуджується авторові один раз за життя.

Переможців визначає журі, яке складається з 27 членів – голів творчих спілок, митців, керівників установ та організацій культури.

Переглядів: 0