Напередодні система оповіщення на Львівщині спрацювала із запізненням: у чому причина

Багато жителів Львівщини зауважили, що увечері 7 червня сирени спрацювали із запізненням. Технічні проблеми усунули, але з огляду на важливість теми надаємо додаткову інформацію.

Для нас важливо, щоб населення гарантовано отримало інформацію  з питань цивільного захисту. Під час побудови обласної системи оповіщення однією з вимог до безпеки було надання інформації жителям області з різних джерел, які доповнюють один одного і є незалежними на випадок форс-мажорних обставин.

Що це означає на практиці?

Це означає, що система оповіщення складається з 6 незалежних підсистем через які проводиться оповіщення населення та окремо всього керівного складу області:

  • Мережа телебачення та радіо - канали “UA: Львів”, “Перший Західний” , ФМ-мовники (охоплення - територія області);
  • Електромеханічні сирени підключені через апаратуру “старого парку” (40 одиниць);
  • Мобільні додатки “Е-тривога” (335 тис. користувачів) та “AirAlert” (100 тис. користувачів);
  • Телеграм канал “Оповіщення ЦЗ” (495 тис. користувачів);
  • Автономні стаціонарні та мобільні гучномовні системи (330 одиниць)

Всі ці складові обласної системи оповіщення спрацювали без затримки!

Сигнал «Повітряна тривога» через електронні сирени, блоки управління електромеханічними сиренами та ІР-гучномовці пролунав із запізненням на 11 - 14 хвилин через збій програмного забезпечення, який фахівці оперативно усунули.

«Існує думка, що сирени та гучномовці нібито не потрібні, адже є мобільні телефони. Нові технології безперечно корисні. Проте, треба знати, що сповіщення на мобільний це теж складова частина обласної системи оповіщення, яка запускається нами з єдиного центру управління тільки іншими каналами. Все це наша робота, так само і ще багато іншого, про що ми не можемо розповідати на широкий загал. Втім ми продовжуємо і надалі вдосконалювати і систему й програмне забезпечення, щоб надалі таких несподіванок не траплялося», - розповіли у департаменті з питань цивільного захисту.

Рекомендуємо мати у своєму арсеналі декілька каналів отримання оповіщення та інформування з перерахованих вище, довіряти лише офіційним джерелам інформації і завжди реагувати на сигнали оповіщення.

Переглядів: 0