Нам потрібні сучасні бойові літаки, щоб убезпечити від російського терору всю територію України – звернення Президента

Учорашня доба почалася з атаки іранськими дронами. З 14 вдалося збити 11. На жаль, були й влучання.

Поранені троє працівників ДСНС у Хмельницькому, двоє загинули. Другий дрон влучив якраз тоді, коли почалося гасіння пожежі після першого.

«Власне передусім тому нам і потрібен авіаційний компонент ППО – сучасні бойові літаки, щоб можна було убезпечити від російського терору всю територію нашої держави. ППО повноцінна тоді, коли забезпечується, зокрема, й авіацією. Сучасною авіацією.Наші льотчики разом з нашими зенітниками, разом з усіма воїнами й фахівцями наших Повітряних сил уже роблять велику роботу. Але повністю зможемо захистити небо, коли буде прибране авіаційне табу у відносинах із нашими партнерами», - зазначив Глава держави.

Увесь день тривала робота в Одесі та Одеському районі з ліквідації наслідків аварії на енергомережі. Було масштабне відключення, але вже протягом дня вдалося відновити подачу електрики. Станом на вечір уся критична інфраструктура й абсолютна більшість споживачів – із електрикою.

«Провів сьогодні кілька нарад з представниками уряду та силового блоку. Зокрема, нараду з головою СБУ Василем Малюком. З поточних питань і щодо наших кроків найближчим часом для захисту держави. Жодного шансу будь-яким внутрішнім загрозам не залишимо так само, як і зовнішнім. Постійно перебуваю на звʼязку з нашими командувачами. Особлива увага – ситуації на сході, зрозуміло – на Донеччині», - розповів Володимир Зеленський.

За словами Президента, на Бахмутському напрямку ситуація стає постійно складнішою. Постійно ворог знищує все, що можна використовувати для захисту українських позицій, для закріплення й оборони.

Напередодні в Києві з візитом перебувала міністр фінансів Сполучених Штатів. Спільно з Президентом України обговорили поточну взаємодію на рівні глобальних фінансових інституцій, зокрема МВФ. Обговорили потреби у відбудові в Україні й відновлення справедливості – це запуск реального механізму компенсації збитків, завданих цією війною... компенсації за рахунок російських активів.

«Це непросте завдання. Але реалізувати його, спрямувати російські активи на відшкодування збитків за війну – це буде одним із найпотужніших ударів вільного світу і по цьому агресору, і по будь-яких агресіях загалом. Думаю, формат відшкодування буде знайдений і Росія заплатить за свою війну. В усіх сенсах», - підсумував Володимир Зеленський.

Переглядів: 0