Надходження до місцевих бюджетів зросли, а школярі отримають документи про завершення навчання – підсумки селектору з керівниками громад та районів

На селекторній нараді під головуванням профільного заступника начальника Львівської ОВА з керівниками територіальних громад та районних військових адміністрацій Львівщини очільники профільних департаментів ЛОВА доповіли про ситуацію з наповненням місцевих бюджетів та завершенням навчального року у період воєнного стану.

Як повідомила заступниця директора департаменту фінансів Львівської ОВА Світлана Наконечна, загалом місцеві бюджети виконали більше ніж на 33% план надходжень податків і платежів за чотири місяці цього року. Більшість місцевих бюджетів мають ще вищі показники. Проте 10 громад виконали план надходжень за чотири місяці менше ніж на  30%. У трьох громадах ситуація не така втішна: Заболотцівська ТГ (21,1% виконання),  Лопатинська (22,6%), Бібрська (25,5%).

«Проте у порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження за чотири місяці до місцевих бюджетів зросли на 24%. Суттєво зросла сплата  ПДФО за рахунок військових частин. Громади, на території яких зареєстровані військові частини, мають позитивну динаміку надходження податків і зборів.

Виконання надходжень податків і платежів загалом по області та їхнє перевиконання в більшості місцевих бюджетів Львівщини дає можливість проводити захищені та інші найнеобхідніші видатки. За прогнозними розрахунками департаменту фінансів, річні показники  збалансовані»,  зазначив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.

Він також додав, що у зв’язку зі зменшенням обсягу освітньої субвенції, вже сьогодні й до кінця року найбільші труднощі виникають у збалансуванні сільського бюджету Козівської територіальної громади.

Щодо завершення навчального року, то як повідомив директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска, якщо є учні, які не мали оцінок у другому семестрі через непереборні обставини у зв’язку з війною,  їхнє оцінювання проведуть на підставі оцінок за перший семестр. Якщо є учні з числа ВПО, в яких були зруйновані школи і які залишилися без документів, то можна здійснити їх підсумкове оцінювання на підставі тих методів оцінювання, які застосовують у відповідній школі, в тому числі на підставі контрольних робіт.

Якщо працює дистанційна школа, то на підставі виписок можна здійснити підсумкове оцінювання.

«Щодо видачі атестатів, то до 30 травня усі відділи освіти мають подати інформацію про заклади освіти, в яких неможливо організувати видачу документів. На Львівщині таких закладів немає. Загалом у нас навчається 25 тисяч учнів з числа ВПО. І вони повинні отримати документи про закінчення навчання у тих школах, в яких зараз навчаються, у наших громадах»,  розповів директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА.

Новий навчальний рік на Львівщині планують розпочати вчасно, 1 вересня. Як зазначив Іван Собко, щоб зберегти якість освіти, Львівська ОВА розділяє позицію Міністерства освіти і науки і закликає керівників шкіл максимально організувати очне навчання.

«Згідно з вимогами Міністерства, очне навчання можливе у тому закладі, де облаштовано належне укриття на випадок повітряної тривоги. Також це може бути укриття, яке є поряд зі закладом. У крайньому випадку – критично важливо забезпечити офлайн-навчання для учнів молодших класів»,  наголосив профільний заступник начальника Львівської ОВА.

Переглядів: 0