На Жовківщині проінспектували заклади обслуговування на використання російськомовного культурного продукту

Сьогодні, 20 жовтня, у місті Жовква Львівського району представники Міжвідомчої робочої групи Львівської ОВА, департаменту комунікацій та внутрішньої політики ОВА зустрілись із першим заступником Жовківського міського голови Марією Малачівською та представниками Львівської РВА, де обговорили дотримання мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території міста Жовкви та Жовківської громади.

В межах зустрічі у місті Жовква відбувся рейд представників Міжвідомчої робочої групи за участі Львівської РВА у закладах обслуговування населення. Працівникам закладів вкотре нагадали про заборону використання російськомовного культурного продукту, роздали листівки та наліпки із нагадуванням про дію мораторію та закликом не використовувати мову агресора.

«У нашому закладі не слухають російську музику! Ми раді, що проводиться роз'яснювальна робота. В цей же момент, ми підтримуємо та толеруємо лише рідну мову. Підкреслю, що у такий непростий час, ми не маємо права і бажання користуватись мовою агресора, який щоденно обстрілює нашу державу та забирає тисячі життів!», – коментує адміністратор одного із закладів м. Жовква.

У проінспектованих закладах запевнили, що мова окупанта у них не звучить та погодились розмістити інформаційні наліпки про дію мораторію на території Львівщини.

«Це вже третій район області, у якому ми особисто проводимо роз’яснювальну роботу. Окрім наших рейдів, у кожному районі систематично відбувається роз’яснювальна робота, яку проводять міжвідомчі групи при районних адміністраціях. Це дуже хороша ініціатива, адже в час російської агресії особливо важливо достукатись до усіх жителів району аби російськомовний продукт не використовували в нашій області. Також ми закликаємо підприємців нагадувати своїм працівникам про дію мораторію, не порушувати закон та не піддаватись впливу клієнтам, які спілкуються російською мовою», – зазначив під час роз’яснювальної роботи представник ГО «Суспільство майбутнього» Олег Мусієнко.

Як нагадали у департаменті комунікацій та внутрішньої політики ОВА, рішення про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту прийняте у вересні 2018 році з метою захисту українського інформаційного простору після численних звернень патріотичних та ветеранських громадських організацій.