На Великдень військове містечко Яворова дарувало паски та писанки Залізній бригаді

У Воскресіння Христове в 53 військовому містечку Яворова (Львівщина) за ініціативи отця-капелана Володимира (Шидловського) на церковному подвір’ї храму Покрови Пресвятої Богородиці відбулася благочинна акція з пожертвування освячених пасок, писанок, ковбасок, шинки для воїнів легендарної 24-ї окремої механізованої Залізної бригади імені князя Данила Галицького.

Хоча синоптики обіцяли дощ, погода під час освячення великодніх кошичків була сонячною. На подвір’ї церкви Покрови Пресвятої Богородиці, зведеної під стінами постійного місця дислокації Залізної бригади, зібралися сотні людей, серед яких було чимало яворівчан, що повернулися додому на свята із закордонних заробітків.

Не було лише воїнів, які в зоні АТО захищають від  ворога незалежність і територіальну цілісність держави. Зате прийшли їхні рідні, близькі, сусіди, які дружно помолилися за мир і злагоду в Україні та щасливе повернення в домівки українських вояків з фронту.
На Великдень військове містечко Яворова дарувало паски та писанки Залізній бригаді
Гірко було дивитися на заплаканих матерів, чиї сини не повернулися живими з війни на сході країни.

Під час розмови з журналістом пані Стефа, яка працює в офіцерському гуртожитку, розповіла, що перед Великоднем принесла до церкви молитовник, який належав воїнові, полеглому в зоні АТО.

«Коли мама цього світлої пам’яті військовослужбовця забирала речі з кімнати гуртожитку, де колись мешкав її син, – ця жінка дуже побивалася. Тому й не зауважила молитовник. Ми цю духовну книжечку знайшли й принесли до церкви», – зітхнула пані Стефа.

А отець-капелан Володимир Шидловський у своїй великодній проповіді наголосив, що цей молитовник загиблого за Україну «залізняка» буде збережений в храмі, як дорогоцінна реліквія.

Також настоятель гарнізонного храму Покрови Пресвятої Богородиці оповістив християн, що місцина на перед церквою, де вже освячені символічна «стіна плачу» із портретами полеглих в боях на сході України військовослужбовців 24-ї окремої механізованої Залізної бригади імені князя Данила Галицького та наріжний камінь майбутнього пам’ятника, буде сквером Героїв.
На Великдень військове містечко Яворова дарувало паски та писанки Залізній бригаді
«Кожному воїнові, що заплатив за вірність присязі народові України життям, у цьому сквері Героїв ми подаруємо посаджене дерево», – мовив отець-капелан.

Також священик подякував усім прихожанам за жертовність під час духовної акції зі збору великодніх подарунків для воїнів Залізної бригади.

Отець-капелан Володимир наголосив на великодушності мешканців 53  військового містечка Яворова, які з перших днів цієї страшної війни не перестають дружно молитися за душі полеглих, поранених в зоні АТО, за припинення кровопролиття в державі.

«Паства нашого храму Покрови Пресвятої Богородиці за всіх часів була і є щиросердечною. Пригадую перший Великдень, у так звані «лихі 90-ті», коли довелося освячувати великодні кошички просто на дорозі, біля офіцерського гуртожитку.  Люди дуже бідували, але скромні пожертви для зведення храму на території Яворівського гарнізону давали. Зводили ми самотужки нашу церкву десять років. Минулося. Тепер храм духовно об’єднує не лише дорослих, а й молодь та дітей військового мікрорайону Яворова», – сказав отець-капелан.

Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2017/04/18/na_velykden_viyskove_mistechko_yavorova_daruvalo_pasky_ta_pysanky_zalizniy_1081255

Переглядів: 199