На Стрийщині відкрили лікарську амбулаторію сімейної медицини

Відтепер в селі Вільхівці Стрийського району функціонує амбулаторія, де будуть консультувати та лікувати жителів 6 населених пунктів області.

Сьогодні, 27 жовтня, очільник Львівської ОВА Максим Козицький взяв участь в урочистому відкритті медичного закладу на Стрийщині. Об’єкт реалізували в межах державної програми «Доступна медицина».

«Я вважаю, що медицина повинна бути доступною не лише у містах, але й у селах. Навіть в час повномасштабної війни ми дбаємо про людей та робимо внесок у розвиток країни. Амбулаторію будували з 2018 року, там обслуговуватимуть 6 населених пунктів з чисельністю населення понад 3 тисячі осіб. Пацієнти медичного закладу приходитимуть до світлого та просторого приміщення, а також отримають кваліфіковану консультацію чи лікування», – наголосив Максим Козицький.

Площа будівлі – 293,5 м2. Амбулаторію умовно поділили на дві зони: житлову та робочу. Відповідно до вимог «Про інклюзивність будівель і споруд» поверхні покриття мощення перед приміщенням та підлоги в приміщеннях зробили з твердих неслизьких матеріалів, а зони біля дверей – без порогів.

За словами директорки жидачівської комунальної лікарні, якій належить і амбулаторія, Людмили Яремців, у медичному закладі є все необхідне як для пацієнтів, так для персоналу – педіатричні кабінети, один з яких суміжний з процедурною та перев’язочною, стерилізаційна сестринська, кабінет для медичних препаратів, чимало інших професійних приміщень.

«Амбулаторія побудована та оснащена відповідно до сучасних вимог – тут є все необхідне. Наступний крок – надання якісного, кваліфікованого обслуговування. Приймати пацієнтів у закладі будуть 3 сімейні лікарі, в яких на сьогоднішній день є найбільша кількість задекларованих пацієнтів на цій території. Водночас медичну допомогу тут надаватимуть всім за необхідності, незалежно від того з яким лікарем укладені декларації. Ми будемо організовувати виїзди, консультативні заходи, вакцинувати дітей та дорослих. Тобто щоразу вдосконалювати увесь процес надання медичних послуг», – зазначила вона.

Кошторисна вартість будівництва амбулаторії передбачала понад 12 млн грн Проте, фактичні витрати на будівництво склали понад 10 млн грн.  Ініціативу реалізували підрядна організація МПП «Фірма Західбуд» та управління капітального будівництва Львівської ОДА за кошти з державного та місцевого бюджетів.

Переглядів: 0