На розвиток культури в області у 2022 році пропонують скерувати 18 млн грн

На черговому засіданні депутатської комісії Львівської облради з питань культури, інформаційної політики та промоції розглянули низку питань. Зокрема, члени комісії пропонують затвердити у проєкті обласного бюджету на наступний рік обсяг фінансування  обласної програми розвитку культури в сумі 18 млн грн.

Як зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, проєкт обласного бюджету розглянуть депутати Львівської облради вже на черговій сесії 21 грудня.

«На наступний рік відсоток капітальних видатків в межах обласних цільових програм повинен бути в межах 40%. Така пропозиція закладена у проєкті бюджету на 2022 рік і сподіваємося, що депутати облради підтримають таке рішення», - зазначив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

Водночас профільний заступник голови Львівської ОДА Іван Собко наголосив, що така позиція Львівської ОДА стосується всіх обласних закладів та установ, у тому числі у сфері культури.

«При виділенні коштів з обласного бюджету першочергово потрібно звертати увагу на розвиток мережі обласних закладів та установ. Дофінансування цих закладів є необхідним для їхньої повноцінної роботи. На 2022 рік на обласну програму розвитку культури планують скерувати 18 млн грн. На початку минулого року обсяг фінансування програми складав 13 млн, і поступово його збільшили до 17 млн. Збільшена сума видатків свідчить про повноцінну підтримку галузі культури в області», - зазначив Іван Собко.

Окрім того, як розповіла директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Ірина Гаврилюк, до обласної програми на 2022 рік пропонують включити нові завдання. Зокрема, організацію безбар’єрного простору в бібліотеках та музеях, а також закупівлю музичних інструментів у мистецькі школи.

«Безбар’єрний простір є абсолютно новим напрямком у програмі культури на наступний рік. Програма включатиме в себе оснащення закладів культури аудіогідами та спеціальним обладнанням для людей з вадами зору, щоб вони змогли без перешкод відвідувати усі ці заклади.

Також наступного року продовжимо добру традицію – закупівлю транспортних засобів для комунальних закладів. Нагадаємо, що цього року за кошти обласного бюджету автомобілі придбали для Музею Івана Франка у Львові та історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», - повідомила Ірина Гаврилюк.

1 / 2