На реалізацію пріоритетних інфраструктурних проєктів на Львівщині додатково виділити понад 20 млн

Програма реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів у Львівській області – друга за обсягом фінансування серед усіх обласних цільових програм у цьому році.

За розпорядженням начальника обласної військової адміністрації від 11 листопада її обсяг збільшили ще на 23,6 млн грн за рахунок перерозподілу фінансування з об’єктів, по яких існує ризик їх невикористання (або у зв’язку з економією під час виконання ремонтних робіт), а також залучення коштів громад та міжнародних партнерів на комплексне завершення уже розпочатих проєктів.

З урахуванням внесених змін на її реалізацію у поточному році загалом затверджено понад 302,5 млн грн, з яких: 19,1 млн грн – субвенція в обласний бюджет коштів територіальних громад; 20,4 млн грн - допомога Малопольського воєводства Республіки Польща.

Кошти Програми скеровуються на такі два напрями:

  1. ремонт 30 закладів для довготривалого проживання ВПО та працівників релокованих підприємств з можливістю створення близько 3,5 тисяч місць;
  2. реалізація 18 стратегічних загальнообласних проектів (логістична, безпекова та соціальна інфраструктура).

Станом на сьогодні на виконання будівельно-ремонтних робіт на цих об’єктах уже скеровано 194,5 млн грн. За ці кошти уже завершено 3 проєкти соціальної інфраструктури, а також проведено ремонти на 13 об’єктах, де додатково створили 1,7 тисяч місць для проживання вимушених переселенців.

«Реалізація цієї програми дозволяє створити належні умови проживання для ВПО та покращити рівень інфраструктури області. Приємно, що до співфінансування долучилися не лише донори, а й громади. Принагідно хочу подякувати Стрийській, Дрогобицькій, Червоноградській, Меденицькій, Івано-Франківській, Новояричівській, Підберізцівській, Рава-Руській громадам, а  також нашим міжнародним партнерам та благодійним організаціям - Міжнародній організації з міграції; Французькій благодійній організації «Solidarités international», Чеській міжнародній гуманітарній організації «Людина в біді», Товариству Червоного Хреста України, волонтерському руху «Будуємо Україну разом», благодійним фондам «Запорука» та «Move Ukraine»», - зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Годик.

Переглядів: 0