На підтримку сільського господарства Львівщини у наступному році виділили понад 30 млн

До Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки внесли зміни. Відповідне рішення затвердив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

На підтримку і розвиток сільського господарства Львівської області у 2023 році виділили 34,2 млн. грн. Ці кошти спрямують на підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва мікро, малими та середніми суб’єктами підприємництва для забезпечення продовольчої безпеки регіону, зайнятості населення та розвитку галузі.

«Бюджет програми є відносно невеликим, але ми спробували охопити напрями, які в сегменті мікро- та малого аграрного бізнесу і мають найбільший потенціал для розвитку аграрної галузі», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

Оновлена програма має 5 напрямів підтримки, серед яких:

  1. Компенсація відсотків (комісії) за супроводження договорів фінансового лізингу.
  2. Надання поворотної фінансової допомоги:

- пільгові кредити на реалізацію бізнес-планів у галузі сільського господарства;

- пільгові кредити на реалізацію бізнес-планів із створення (придбання) об’єктів для зберігання, заморозки, переробки та передпродажної підготовки сільськогосподарської продукції.

  1. У галузі рослинництва: компенсація вартості високорепродукційного насіння овочів та окремих зернових і бобових культур.
  2. У галузі тваринництва: дотація за приріст поголів’я корів за рахунок власного відтворення, або придбання.
  3. У сфері органічного виробництва: бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних сертифікованих угідь.

«Оновлена програма повністю відповідає сьогоденним викликам та спрямована на створення додаткових робочих місць, збільшення сільськогосподарських площ, які обробляються та обсягів виробництва сільськогосподарської продукції», - прокоментувала директорка Департаменту агропромислового розвитку ЛОВА Тетяна Гетьман.

Оголошення про дату початку прийому заявок для одержання фінансової підтримки департамент агропромислового розвитку оголосить вже у січні 2023 року.

З редакцією Комплексної програми можна ознайомитись за посиланням.

фінансова підтримка сільгоспвиробників Львівщини на 2023 рік

Переглядів: 0