На Львівщину фонд ООН передав автомобілі для допомоги постраждалим від гендерно зумовленого насильства

Автомобілі надав уряд США. Загалом по всій Україні передано 60 таких автівок місцевим партнерам.

Ці транспортні засоби допоможуть мобільним бригадам соціально-психологічної допомоги UNFPA продовжувати підтримувати постраждалих від гендерно зумовленого насильства і домашнього насильства в усіх регіонах країни.

Днями Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) передав на Львівщину 3 автомобілі, наданих урядом США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), за підтримки уряду України. Наразі по всій Україні працює 100 мобільних бригад, які надають безоплатну соціально-психологічну допомогу постраждалим від ГЗН та за потреби направляють їх до інших спеціалізованих служб.

Мобільні бригади підтримують людей також у віддалених і важкодоступних районах, поблизу лінії фронту на сході та півдні України, а також перевозять постраждалих від домашнього насильства та ГЗН для отримання допомоги та послуг. Крім того, мобільні групи проводять інформаційно-просвітницьку діяльність, зокрема надають інформацію про права, доступні послуги, а також конфіденційні та орієнтовані на постраждалих варіанти підтримки.

Станом на сьогодні вони відреагували на понад 90 000 запитів про допомогу, у тому числі щодо випадків домашнього насильства та гендерно зумовленого насильства.

«Вже більше року за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення на Львівщині працює 5 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги. Для трьох з них передали автомобілі. Громади отримали необхідний інструмент, який буде ще більше наближати допомогу до постраждалих, в тому числі в ті куточки області, які на сьогодні не були охоплені такими послугами. Ми дуже вдячні партнерам за те, що люди, які потребують необхідної підтримки і не мали до цього можливості самостійно її дістатися, наразі будуть мати можливість отримати допомогу. А ми зі свого боку будемо продовжувати підсилювати розбудову системи комплексної допомоги постраждалим від насильства на обласному рівні» - зазначив т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Роман Андрес.

Мобільні бригади працюють за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, у координації з Офісом Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерством соціальної політики України.

Послуги мобільних бригад надаються завдяки фінансовій підтримці урядів Великої Британії, Канади та США (Бюро гуманітарної допомоги USAID), Гуманітарного Фонду для України (UHF) та у межах Програми ООН з відновлення та розбудови миру, що фінансується Європейським Союзом.

Переглядів: 1