На Львівщині вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Саме 14 грудня 1986 року офіційно завершилось будівництво саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції.

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький, представники обласної та місцевої рад, обласного управління ДСНС, громадськості, учасники ліквідації аварії, евакуйовані з уражених територій поклали квіти до пам’ятника Героям та жертвам Чорнобиля, що на вулиці Морозній у Львові.

У пам'ять про тих, хто пожертвував своїм життям, рятуючи світ від атомного лиха, священики відслужили чин панахиди.

У департаменті соціального захисту населення Львівської ОВА інформують, що на Львівщині налічується 6988 постраждалих внаслідок аварії осіб, з яких:

  •         3663 – учасники ліквідації наслідків аварії (ліквідатори);
  •         30 – особи, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій;
  •         3295 – потерпілі від Чорнобильської катастрофи (евакуйовані з зони відчуження тощо).

Зазначимо, що частина потерпілих внаслідок катастрофи отримують спеціалізовану медичну допомогу у Львівському обласному спеціалізованому центрі радіаційного захисту населення. Як повідомила гендиректорка Центру, експертка департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА з організації надання медичної допомоги потерпілим внаслідок ЧАЕС Тетяна Пошивак, 6657 перебувають на обліку у Центрі та отримують спеціалізоване лікування.

Слід додати, що у вересні цього року, згідно з рішенням сесії Львівської облради, Львівський обласний спеціалізований центр радіаційного захисту населення приєднали до Львівського обласного клінічного діагностичного центру. Проте структура, функції, розташування та кадровий потенціал закладу не зміняться.

З обласного бюджету для безоплатного забезпечення ліками та зубопротезування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи за  програмою «Відшкодування коштів, призначених на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на 2022 рік передбачили 4 млн грн.

Довідково:

Аварія на Чорнобильській АЕС сталась 36 років тому – 26 квітня 1986 о 23:45. До неї призвели недоліки в конструкції реактора. Відбулися два теплові вибухи й подальше руйнування 4-го енергоблоку, в якому містилося до 200 тонн урану.

Внаслідок аварії забруднень зазнали близько 155 тис. м2 територій, з них 52 тис. м2 – сільськогосподарські землі. З 30 км зони відчуження евакуювали 115 тис. осіб. Всього відселили зі забруднених територій – 35 тис. осіб.

У гасінні пожежі на ЧАЕС брали участь понад 240 тис. людей. Одразу після аварії близько 8,5 млн людей дістали опромінення.

Переглядів: 0