На Львівщині впроваджують заходи з підвищення енергоефективності у закладах бюджетної сфери обласного підпорядкування

Зокрема, роботи тривають у обласному госпіталі ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи.

З метою ефективного використання енергоресурсів, зменшення обсягу їх споживання у житловому фонді та бюджетній сфері департамент паливно-енергетичного комплексу, енергозбереження та житлово-комунального господарства Львівської ОВА  реалізовує Комплексну програму підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки.

На її реалізацію у 2023 році передбачили 66,5 млн гривень.

Зокрема, в межах Програми реалізовують заходи з підвищення енергоефективності у закладах бюджетної сфери обласного підпорядкування, зокрема у КНП ЛОР «Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи» та КЗ ЛОР «Будинок дитини №1 для дітей з ураженням центральної нервової системи та порушенням психіки».

Сьогодні, 9 травня, хід робіт у госпіталі оглянув перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.

За кошти з обласного бюджету в корпусах лікарні передбачено утеплення фасадів, заміна віконних та дверних блоків, влаштування балконного перекриття, утеплення даху. Значну частину робіт підрядна організація вже виконала, роботи продовжуємо. Передбачене фінансування на цей рік – 28,4 млн грн.

«Наше завдання формувати максимально якісні умови для військовослужбовців не лише з точки зору медичної допомоги, умов перебування у медзакладі,  а й реабілітації в межах одного комплексу»,- наголосив Андрій Годик.

Тому, уже завершили перший етап з реалізації простору адаптивної рухової діяльності, фізичної реабілітаії для пацієнтів і відвідувачів госпіталю. Це будівництво мультифункційного майданчику для ігрових видів спорту з поліуритановим покриттям.

Другим етапом є облаштування зони спеціалізованих силових тренажерів в тому числі для інклюзивних груп. Завершити роботи планують влітку.

Також сьогодні Андрій Годик оглянув клініку з протезування, реконструктивної хірургії, реабілітації та психологічної підтримки для людей, які постраждали внаслідок воєнних дій росії -Superhumans Center.

Першу частину клініки відкрили у квітні. Тут уже працюють: лабораторія, де виготовляють та збирають протези, перша частина департаменту фізичної реабілітації, психологічна підтримка, музей протезів.

Тут працюватимуть висококваліфіковані українські фахівці, вони також переймають досвід медиків провідних клінік зі всього світу. Амбасадорами клініки є відомі українські та іноземні зірки.

Для людей, які постраждали через воєнні дії, усі послуги тут будуть безкоштовними.

Додамо, що в межах Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки також:

- продовжується механізм підтримки фізичних осіб у впровадженні енергоефективних заходів, шляхом відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами;

- здійснюється відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами ОСББ області, які скористалися програмою «Енергодім» ДУ «Фонд енергоефективності» в обсягах 3%-10% з урахуванням індексу фінансової спроможності територій

- заплановане впровадження заходів з підвищення енергоефективності на об’єктах, які перебувають у власності територіальних громад.

Переглядів: 0