На Львівщині відзначили Міжнародний день музеїв: як це було

Свято об’єднало представників 16 музеїв Львова та області.

Сьогодні, 18 травня, Львівщина разом з усім світом відзначає Міжнародний день музеїв. Цьогоріч урочисті заходи провели у Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка, там зібрались представники влади, громадськості та 16 музеїв області.

«Музеї – це місця сили, а не лише споглядання. Вони дають нам можливість усвідомити, що ми є українцями, єдиним і хоробрим народом. Дякую за роботу справжнім професіоналам музейної справи, які на Львівщині опікуються унікальними експонатами, народними атрибутами, бережуть минуле заради спільного майбутнього. Ваша праця в час війни – це величезна частина боротьби українського народу з агресором, який багато століть намагається відібрати в нас спадщину та традиції. Львівська обласна військова адміністрація і надалі підтримуватиме музейну галузь нашого регіону», – наголосив очільник Львівської ОВА Максим Козицький.

Також він вручив працівникам музеїв подяки за високий професіоналізм, вагомий вклад у розвиток музейної справи та збереження культурної спадщини. До слова, темою Міжнародного дня музеїв цього року є «Музеї – добробут і сталий розвиток суспільства». Вона підкреслює, що музеї можуть сприяти позитивним змінам у суспільстві – інклюзивності, подоланні соціальної ізоляції, підтримці кліматичних заходів тощо.

Довідково: 

Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums – Міжнародна рада музеїв) прийняли рішення про відзначення цього свята. І з 1978 року цей день відзначають щорічно більш ніж у 150 країнах.

Львівщина пишається своїми музеями, які відіграють особливу роль у збереженні безцінних зразків культури. На території області діє 158 таких установ. Це 22 музеї державної та комунальної власності. З яких: 3 музеї – підпорядкування Міністерства культури та інформаційної політики України, 2 – у підпорядкуванні Національної академії наук України, 8 установ обласного підпорядкування (6 музеїв та 2 заповідники), 9 музеїв міського підпорядкування. Також на території області діє 136 громадських музеїв. Загалом там працюють понад 1 тисяча людей. Музейний фонд Львівської області об‘єднує майже 2 мільйони унікальних експонатів.

Впродовж 2022 року:

  • музеї Львівщини відвідали понад 1 мільйон осіб;
  • у музеях Львівщини провели 12 тисяч екскурсій;
  • відкрили 331 виставковий проєкт.
Переглядів: 0