На Львівщині відкрили Інвест офіс для сприяння розвитку бізнесу в умовах війни

Новий офіс розширить бізнес-можливості для місцевих та релокованих підприємств у Львові та Львівській області.

Тут підприємці матимуть змогу швидко та оперативно дізнаватися про інвестиційні можливості регіону, програми підтримки для бізнесу, а також отримувати консультації з питань експортних можливостей.

Інвест Офіс створений за ініціативи Львівської обласної військової адміністрації, Львівської міської ради та Бізнес-школи УКУ та підтримки ПРООН в Україні. Очолив Офіс Тарас Єлейко – експерт з 15-ти річним досвідом в інвестиційно-фінансовому менеджменті та управлінні активами державного й приватного секторів.

Як зазначив пан Єлейко, мета Офісу – допомогти та спростити життя бізнесу на всіх етапах його функціонування - від пошуку інвестицій для старту і до пільгових кредитів для прискорення розвитку бізнесу.

«Це особливо важливо зараз, коли в країні війна. Впевнений, поява Офісу спростить взаємодію між приватним та державним сектором. А діяльність зміцнить економічний хребет держави й Львівщини, зокрема», – розповідає Тарас Єлейко директор Інвест Офісу.

Максим Козицький, начальник Львівської обласної військової адміністрації, налогосив, що навіть під час повномасштабної війни економіка може і повинна працювати.

«Львівщина – приваблива область для інвестицій. Наша конкурентна перевага не лише у вигідній географії, ресурсах та людях. Вона у сервісі та швидкості. Ідея «Інвест офісу», як єдиного вхідного вікна для інвесторів та бізнесу, допоможе репрезентувати привабливість регіону», - сказав Максим Козицький.

Серед найгостріших потреб український бізнес виділяє потребу у додатковому фінансуванні (35,9% респондентів), встановленні нових партнерств (27,1%) та розвитку експортної діяльності (25,1%). Інвест Офіс прагне допомогти підприємцям задовольнити саме ці потреби.

Андрій Садовий, голова Львівської міської ради, підкреслив, що Львів відкритий до бізнесу та інвестицій.

«До початку повномасштабної війни місто активно розвивалося завдяки міжнародним та внутрішнім інвесторам. Зараз наш регіон також став хабом для релокованого бізнесу. Підприємці потребують якісного сервісу, який зможе зустріти їх на старті та в максимально короткий термін задовольнити всі потреби», - додав мер Львова.

Інвест офіс покликаний допомагати українським  підприємцям з особливою увагою до релокованих підприємств, зокрема інформуючи про наявні можливості для розвитку бізнесу у Львові та Львівській області.

Економічний фронт є дуже важливим для перемоги та відновлення України – наголосила Софія Опацька, проректорка зі стратегічного розвитку Українського католицького університету, декан-засновниця Бізнес-школи УКУ.

«Спілкуючись з бізнесом на щодень, навчаючи бізнес, ми знаємо наскільки непросто продовжувати вести економічну діяльність, підтримувати працівників та сплачувати податки. При цьому потрібно розуміти: якщо ми хочемо не просто відбудувати в Україні те, що було, а відбудувати краще  (build back better) – нам потрібні партнерства з іноземними компаніями, нам потрібен приплив іноземного капіталу та найновіших технологій. Інвест Офіс повинен бути сервісним центром і для українських, і для іноземних компаній для швидкого входу в регіон», - зазначила Софія Опацька.

Максим Борода, керівник проєкту ПРООН, відзначив, що Львівський Інвест Офіс – це важливий елемент інфраструктури підтримки бізнесу, як місцевих так і релокованих підприємств, що постраждали від війни.

«Підтримка його запуску для ПРООН є можливістю не просто зробити внесок до економічного відновлення регіону та держави, але й відпілотувати цей інструментарій для його подальшого масштабування та поширення», - сказав пан Борода.

Відкриття та діяльність Офісу реалізується в рамках проєкту «Підтримка підприємців і життєзабезпечення», який фінансується та впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні у співпраці з Львівською та Івано-Франківською міськими радами.

Проєкт прагне реалізувати дві взаємопов’язані цілі - зміцнити спроможність місцевих установ для підтримки релокації та безперервності функціонування бізнесу, а також забезпечити доступ місцевих та переміщених підприємств, що постраждали від війни, до механізмів швидкої допомоги.

Такі заходи спираються на ініціативи, започатковані місцевою владою, а також зорієнтовані на подальші етапи відновлення, де підтримка зосереджуватиметься на зміцненні підприємств з орієнтацією на експорт задля ширшого виходу українського бізнесу на міжнародні ринки.

Офіс працює за адресою Львів, Площа Ринок, 2. Графік роботи: понеділок-пʼятниця з 10:00 до 17:00.

Контактна особа: Тетяна Майорова, +38(068) 501 88 80, maiorovalink@gmail.com