На Львівщині відбувся Форум територіальних громад України та Італії

Захід об’єднав представників обох країн, щоб проговорити актуальну співпрацю у воєнний та післявоєнний час.

Сьогодні, 25 жовтня, у конференц-залі Львівської духовної семінарії УГКЦ провели Форум територіальних громад Італії та України.

Привітала присутніх очільниця Львівської районної військової адміністрації Христина Замула.

«Ми сьогодні живемо в особливий час, час великих змін не лише для України та Європи, а й цілого світу. Час який ставить нові виклики, але й дає нові можливості. Ще раніше Україна розпочала і завершила реформу децентралізації, зокрема вона дала нові можливості громадам, разом з цим і нову відповідальність. З лютого цього року, у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії,  державні адміністрації стали військовими і змінили свої пріоритети роботи в напрямі обороноздатності та територіальної оборони. Громади допомагають виконувати нам поставлені завдання. Так, ми спільно допомагаємо релокувати підприємства, підтримуємо бізнес і людей, які вимушені покидати домівки через збройну агресію ворога. До прикладу, 19 міжнародних донорів долучились до облаштування приміщень для ВПО. Активно допомагають в цьому й італійські міжнародні організації та благодійні фонди. Тому, сподіваюсь, сьогодні ми знайдемо ще додаткові вектори та можливості для співпраці між територіальними громадами Італії та України», – зазначила вона.

В межах Форуму учасники обговорили такі теми та завдання:

- Гуманітарна допомога внутрішньо переміщеним особам України;

- Економічне відновлення українських територій через різні форми інвестування та економічної підтримки місцевого бізнесу;

- Допомога в навчанні та працевлаштуванні молоді;

- Проєкти відповідального туризму;

- Культурні обміни.

Присутні працювали у двох пленарних засіданнях.

Під час першого спілкувались про гуманітарну допомогу та стале партнерство, контексти  співпраці італійських та українських громад, пріоритети роботи органів місцевої влади в умовах воєнного стану, Роль регіональних ANCI (Associazione Nazionale Comuni Italiani) для побудови побратимства заради миру, виклики для територіальних громад Львівщини очима керівників громад.

Окрім цього, розглянули питання італійського  досвіду угод про співпрацю для спільного управління, роль благодійних організацій для підтримки мирного населення та армії у воєнний час, проєкти відповідального туризму.

У другій частині Форуму представники громад мали можливість поспілкуватись на В2В зустрічах.

Переглядів: 0