На Львівщині відбулось святкове дійство «Українсько-польська Різдвяна коляда»

Представники Польщі та України спільно виконали 8 українських та 8 польських колядок.

Сьогодні, 20 січня, у Вищій духовній семінарії Львівської архидієцезії відбувся культурний захід «Українсько-польська Різдвяна коляда 2023».

Майже 100 учасників з української та польської сторін зібрались, щоб вшанувати традиції двох народів, обговорити спільні та відмінні аспекти культурної спадщини та поділитись творчими надбаннями. Зокрема, вони разом заспівали 8 польських колядок та 8 українських, які присутнім допомогла виконати академічна хорова капела «Дударик» та Schola katedralna.

«Завдання наших народів – зробити все, щоб майбутні покоління запам'ятали та берегли традиції. Це Різдво для України є особливо важким, цей рік приніс у домівки багатьох українців горе, однак ми тримаємось та  продовжуємо ділитись домашнім затишком і теплом. Поки хлопці та дівчата борються на фронті за наше життя, мову, культуру, звичаї, ми спільними зусиллями підтримуємо їх щодня, щохвилини.

Дякую незмінному другу України – Польщі за ту допомогу, яку вона надає нам з перших днів повномасштабної війни. Без вас було б значно важче тримати кожен фронт. Зрештою, цілий світ побачив, з якою щирою вдячністю вітали нещодавно у Львові Президента Республіки Польща пана Анджея Дуду. Сьогоднішнє єднання за колядою є таким самим знаком солідарності та підтримки, розради та доброї надії. Слава Україні! Слава Польщі!», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

Участь у заході взяли представники польської спільноти, очільники департаментів ЛОВА, співробітники Генерального консульства РП у Львові, почесні консули, головні лікарі лікарень, представництво МЗС у Львові.

Генеральна пані консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч наголосила, що сподівається зберегти таку традицію і надалі.

«Це перше спільне святкування Польщі і України і, сподіваюсь, воно стане традицією. Я хочу присвятити кожну колядку тим, хто зараз бореться за незалежність України – в окопах, на лінії фронту, без можливості святкувати разом з нами. Вони воюють заради того, щоб ми могли жити в безпечному та вільному світі. Вони не почують цього співу, але їх серця б'ються за нас», – підкреслила вона.

Під час святкового дійства для присутніх також заспівав львівський виконавець Назар Савко та ансамбль із Новояворівська «Янтарні джерела».

В межах свята прозвучати такі колядки: «Свята ніч, тиха ніч», «Босий пастушок», «Добрий вечір тобі, пане господарю», «Бог ся рождає», «Небо і земля», «Нова радість стала», «Przybieżeli do Betlejem», «Nie było miejsca», «Gore gwiazda Jezusowi», «Wśród nocnej ciszy», «Bosy pastuszek».

     Ярина Пукало 

Переглядів: 0