На Львівщині від менінгококової інфекції померла однорічна дитина

Це вже четвертий випадок смерті в області, що спричинив менінгокок. Загалом на Львівщині цьогоріч зафіксовано 12 випадків цієї інфекції серед дітей і дорослих.

«Менінгококова інфекція – гостре інфекційне захворювання, яке спричинює бактерія менінгокок. Передається повітряно-крапельним шляхом під час чхання, кашлю, при поцілунках. Заразитися можуть усі без винятку, проте діти до 5 років складають понад 70 % всіх хворих, тому є у групі ризику. Менінгококова інфекція може протікати безсимптомно або просто як звична простуда. Проте не рідко ця бактерія може спричинити розвиток менінгіту, чи менінгоенцефаліту. В деяких випадках розвивається менінгококцемія (зараження крові), і тоді перебіг зазвичай закінчується летально. Так, 20 листопада, у реанімації однієї з районних лікарень області померла дівчинка, якій виповнився лише рік і 3 місяці. За словами лікарів, хвороба перебігала «блискавично». Попередня причина смерті – важка форма менінгококової інфекції», – повідомила генеральна директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко.

Напередодні у дитини підвищилася температура до 38°C, а вранці на її тілі з’явилася висипка у вигляді «зірочок» синюшного кольору. Такий стрімкий перебіг має менінгококцемія - найважча форма менінгококової інфекції. Від моменту екстреного виклику до смерті дитини минуло менше 3 годин.

Оточення дитини перебувають під наглядом лікарів, їх обстежують на менінгокок та, у разі виявлення інфекції призначать антибіотикопрофілактику.

Додамо, менінгококова інфекція - одна з найпідступніших та найнебезпечніших інфекцій у світі. Єдина профілактика – це вакцинація.

Існує 2 типи вакцин, що захищають від різних штамів менінгококу:

вакцини Menactra (Sanofi Pasteur) і Nimenrix (Pfizer) - захист від менінгококів серогруп A, C, W-135, Y;

вакцина Bexsero (GSK)- захист від серогрупи B.

Переглядів: 0